"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."
Постійний догляд за родичем. Порядок оформлення
Постійний догляд за родичем та порядок його оформлення - це важлива процедура для тих, хто потребує постійної допомоги у зв'язку зі своїм станом здоров'я та не може самостійно доглядати за собою у повсякденному житті. Це може бути через вік, хворобу або інвалідність, що обмежують їх самостійність. Однак, багато людей не мають достатніх знань про процес організації постійного догляду та формальності, пов'язані з його оформленням. У даній статті ми розглянемо порядок оформлення постійного догляду за родичем та надамо корисну інформацію про цю тему.
Що таке постійний догляд?
Постійний догляд за родичем - це вид медичної допомоги, який надається людям з обмеженими можливостями, людям похилого віку, або тим, хто має певні медичні проблеми, які перешкоджають їх нормальному функціонуванню у повсякденному житті. Під час постійного догляду доглядальник забезпечує надання необхідної допомоги відповідно до індивідуальних потреб кожної особи.
Хто може здійснювати догляд за особою, яка його потребує?
Відповідно до законодавства догляд може надаватися медичними сестрами, професійними доглядальниками або родичами, які беруть на себе відповідальність по догляду за своїми близькими.
До переліку родичів входить наступне коло осіб:
- батьки;
- діти;
- усиновлювачі;
- брати та сестри;
- дідусі та бабусі;
- онуки;
- інші родичі прямої ступені спорідненості.
Які переваги отримує доглядальник, якщо він реалізовує постійний догляд?
Відповідно до чинного законодавства ЗУ “Про соціальні послуги” перш за все, доглядальник отримує компенсацію від держави за здійснення своїх послуг. А також можливість зарахування цього догляду до страхового стажу доглядальника, який через це не може працювати.
Крім того, така особа не підлягає мобілізації та може виїхати за кордон як супроводжувач особи, за якою здійснюється догляд, навіть під час дії військового стану.
Проте це все можливо реалізувати тільки тоді, якщо правильно оформити всю необхідну документацію стосовно постійного догляду за особою, яка його потребує (включаючи і родичів).
Які документи потрібні для оформлення?
Для оформлення постійного догляду необхідно звернутися до органів опіки та піклування із таким пакетом документів:
- письмовою заявою, в якій зазначено бажання здійснювати догляд;
- паспортом доглядальника та особи, за якою буде здійснюватися догляд;
- довідкою про реєстрацію місця проживання;
- довідкою лікарської комісії, що підтверджує потребу особи у постійному догляді через стан її здоров'я;
- медичною довідкою, що засвідчує достатній стан здоров'я доглядальника для здійснення догляду;
- документами, що підтверджують право власності на майно або право користування ним.
Якщо вам потрібна кваліфікована допомога щодо оформлення постійного догляду за родичем, то зверніться до юридичної компанії “Приходько та партнери”.
Наші адвокати зможуть надати вам індивідуальну консультацію та допомогу щодо всіх правових аспектів, пов'язаних з оформленням постійного догляду. Вони мають професійний досвід і знання, необхідні для надання конкретних роз'яснень та підтримки у вирішенні вашої ситуації.
Звернення до нашої компанії допоможе вам отримати вичерпну і точну інформацію, враховуючи всі чинні правові норми та вимоги відповідно до українського законодавства. А тому не зволікайте та приходьте на консультацію!
Залишайте заявку у формі під цим текстом та отримайте вичерпну консультацію або якісний юридичний супровід від кваліфікованих профільних юристів.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня