ПОСТІЙНИЙ ДОГЛЯД ЗА ОСОБОЮ, ЯКА ЙОГО ПОТРЕБУЄ, ЯК ПІДСТАВА ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ З ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується у питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, надання консультацій, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

ПОСТІЙНИЙ ДОГЛЯД ЗА ОСОБОЮ, ЯКА ЙОГО ПОТРЕБУЄ, ЯК ПІДСТАВА ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ З ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ

Час прочитання: 3 хв.

На сьогоднішній день, досить багато звернень військослужбовців з приводу звільнення на підставі постійного догляду за особою.

Постійний сторонній догляд – це догляд, який надається особам з дуже тяжкою інвалідністю, спричиненою професійним захворюванням, каліцтвом або нещасним випадком, що призводить до значного обмеження життєдіяльності, які надзвичайно потребують постійного стороннього догляду, допомоги або нагляду з боку третьої особи і не здатні до обслуговування себе.

Відповідно до підпункту “г” пункту 2 частини 4 ст.26 ЗУ “Про військовий обов’язок і військову службу” військослужбовець може звільнитися:

  • у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;
  • у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю I групи;
  • у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.

 

Виходячи з вищезазначених норм, для підтвердження необхідності постійного догляду, потрібно отримати висновок медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я. На практиці, довідка МСЕК передбачає певні соціальні гарантії, для особи яка буде доглядати, через це дану довіку отримати дещо складніше, ніж довідку лікарсько-консультативної комісії.

Загалом, нормативно-правові акти, визначають певні критерії стороннього догляду і зазначають підстави для надання висновку ЛКК закладу охорони здоров’я, головною підставою з яких є постійна (упродовж не менше місяця) наявність в особи з інвалідністю одного з перелічених видів обмеження життєдіяльності.

ПОСТІЙНИЙ ДОГЛЯД ЗА ОСОБОЮ, ЯКА ЙОГО ПОТРЕБУЄ, ЯК ПІДСТАВА ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ З ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ - bilij vijskovij kvitok pid chas vijni

Для того, щоб пройти медико-соціальну експертизу необхідно: звернутись в лікувально-профілактичний заклад охорони здоров’я, де лікуючий лікар проведе комплексне обстеження та лікування, і на основі цього оформить висновок.

Оформлення постійного догляду за особою має чітко визначену процедуру, однак вона є дещо різною в залежності від того, до якої категорії людей відноситься особа за якою планується оформити постійний догляд.

За загальним правилом, до відповідного уповноваженого органу соціального захисту, особа, яка планує оформити догляд, подає стандартний пакет документів з урахуванням медичних документів і довідок.

 

Загалом, для того аби звільнитися військослужбовець має подати рапорт і надати відповідні підтверджуючі документи. Також, необхідно пам’ятати, що рапорт повинен бути зареєстрований в частині або бути з підписом особи, яка його прийняла та датою прийняття документу.

На жаль, на практиці, якщо мова йде наприклад про постійний догляд за дідусем/бабусею або братом/сестрою командири військової частини часто відмовляються підписувати рапорт, аргументуючи це тим, що можна звільнитися лише на підставі постійного догляду за батьками, однак це не так і у разі виникнення такої ситуації, вирішити це питання Вам допоможе військовий юрист.

Для того, щоб дізнатись вартість консультації та супроводу щодо звільнення з військової служби на підставі постійного догляду – заповніть форму нижче і наш юрист з військового права з Вами зв’яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація