ПОСТІЙНИЙ ДОГЛЯД ЗА ОСОБАМИ, ЯКІ ЙОГО ПОТРЕБУЮТЬ

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

ПОСТІЙНИЙ ДОГЛЯД ЗА ОСОБАМИ, ЯКІ ЙОГО ПОТРЕБУЮТЬ

Час прочитання: 2 хв.

З часом у житті людини може настати період, коли звичайні буденні речі, такі, як ведення домашнього господарства, догляд за собою та навіть самостійне пересування є ускладненими внаслідок ряду причин, зокрема у осіб з інвалідністю. Вони можуть виникнути як з народження, так і впродовж життя, мають різні ознаки, але є те, що їх об’єднує - за таких обставин люди неодмінно потребують допомоги та підтримки на постійній основі.

У зв’язку з цим, українським законодавством передбачено одну з соціальних послуг - постійний догляд за особами. У цій статті ми розберемо основні питання, які виникають стосовно даної соціальної послуги.

Хто має право на отримання постійного догляду?

Є декілька категорій осіб, щодо яких може бути призначено вказану соціальну послугу, а саме:

  • Діти з інвалідністю до досягнення 18-річного віку та повнолітні особи, що мають інвалідність з дитинства;
  • Громадяни, які досягли 80 років;
  • Особи з інвалідністю І чи ІІ групи, які отримали висновок лікарської комісії медичного закладу про те, що вони потребують постійного стороннього догляду;
  • Люди, які внаслідок хвороби або інших обставин не здатні до самообслуговування.

 

ПОСТІЙНИЙ ДОГЛЯД ЗА ОСОБАМИ, ЯКІ ЙОГО ПОТРЕБУЮТЬ

Хто може бути надавачем або хто може оформити догляд за людиною похилого віку?

Надаватись такі послуги можуть як на професійній основі, а саме - суб’єктами, які наявні у Реєстрі надавачів соціальних послуг, так і членами сім’ї, які не мають спеціальної підготовки, але проживають разом з особою та мають спільний побут.
У разі, якщо здійснювати догляд має можливість член сім’ї людини, для його оформлення потрібно зібрати усі необхідні документи та звернутись із заявою до уповноваженого органу соціального захисту.

Зазвичай, термін розгляду заяви становить до тридцяти днів з моменту подання. Важливим етапом є перевірка співробітниками органу соцзахисту житлових умов заявника - з цією метою вони можуть відвідати будинок чи квартиру, де проживає заявник з особою, що потребує постійного догляду.

 

Чи можуть отримувати виплати особи, які здійснюють догляд на непрофесійній основі?

Так, положення Закону України «Про соціальні послуги» передбачають отримання компенсації, розмір якої обчислюється в залежності від доходів особи та прожиткового мінімуму, встановленого Кабміном. Оформлення вказаної виплати також дає можливість загальнообов’язкового державного пенсійного страхування доглядальника.

Загалом, процедура оформлення постійного догляду не є досить складною, однак, кожна ситуація є індивідуальною та має свої нюанси. У процесі може виникнути безліч запитань, потреба у допомозі з підготовкою потрібних документів та безпосередньо супровід кваліфікованого юриста, тому важливо вчасно звернутись до спеціаліста.

Юристи та адвокати компанії «Приходько та партнери» мають відповідний досвід у супроводі таких справ та зможуть Вам допомогти, оскільки важливо вчасно звернутись до спеціаліста - це допоможе значно заощадити час та виконати процедуру відповідно до вимог законодавства. Звертайтесь!

Залишайте заявку у формі під цим текстом та отримайте вичерпну консультацію або якісний юридичний супровід від кваліфікованих профільних юристів.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація