Постійний догляд (опікунство) над сестрою або братом

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

Постійний догляд (опікунство) над сестрою або братом

Час прочитання: 2 хв.

В період активних бойових дій в Україні тематика встановлення постійного догляду чи опікунства над близькими родичами, а саме братом і сестрою є як ніколи актуальною.

Це пояснюється тим, що за час повномасштабного вторгнення РФ до України багато сімей втратили своїх близьких людей, неповнолітні діти залишились без батьків, а тому потребують встановлення опіки чи постійного догляду.

Головним завданням держави та суспільства в цілому є забезпечення найкращих умов для тих, хто потребує допомоги в ці важкі часи.

А тому у цій статті ми розглянемо як встановити постійний догляд (опікунство) над сестрою або братом відповідно до норм чинного законодавства України.

Що таке постійний догляд?

Постійний догляд - це спосіб надання необхідної допомоги та підтримки особам з фізичними або психічними обмеженнями, який передбачає постійну присутність доглядача із особою, що потребує догляду.

Над ким його можна встановити?

Постійний догляд можна встановити над особою, яка:

  • має інвалідність з дитинства;
  • має інвалідність 1 групи;
  • має інвалідність 1 чи 2 групи через наявний психічний розлад. Крім цього повинен бути висновок лікарської комісії медичної установи, що така особа не може обслуговувати себе самостійно та потребує догляду від сторонньої особи;
  • має похилий вік (80 років), інвалідність, є дитиною з інвалідністю та має потребу в догляду від сторонньої особи.

Отже, якщо ви хочете встановити постійний догляд над сестрою чи братом, то така особа повинна підпадати під вищеперераховані критерії.

Що таке опікунство?

Опікунство - це спосіб надання необхідної допомоги громадянам, що були позбавлені батьківського піклування (у разі смерті батьків або невідомого їхнього місця перебування). Встановлюється над дітьми, які не досягли 14 річного віку та  над повнолітніми особами, котрі були визнані у судовому порядку недієздатними, тобто такими, що не усвідомлюють причинно-наслідковий звʼязок між своїми думками та діями у результаті стійкого психічного розладу.

Хто може оформити опікунство?

  • Близькі родичі, що проживають недалеко від особи, яка потребує опіки;
  • Батьки, діти, брати та сестри особи, яка потребує опіки. При цьому їх місце реєстрації та фактичне перебування неважливе;
  • Територіальні органи опіки та піклування;
  • Психіатричні медичні установи.

Отже, опікунство на сьогодні буде найбільш вигіднішим шляхом для реалізації допомоги близькій особі, а саме брату чи сестрі, які втратили батьків внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Якщо вам потрібно визначитись із тим, що краще встановити постійний догляд чи опікунство над братом чи сестрою, то в такому випадку не обійтись без кваліфікованої консультації від  перевірених юристів - адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда спеціалізується на сімейному праві, а тому ми не тільки надамо якісні та розгорнуті відповіді на всі питання, що будуть виникати під час співпраці, а й підготуємо необхідний пакет документів для встановлення постійного догляду чи оформлення опікунства. А тому не зволікайте та звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація