Фото: Постанова про мобілізацію 1487

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз

Постанова про мобілізацію 1487

Час прочитання: 3 хв.

Коли йдеться про законодавство, котре регулює питання мобілізації, до нього належить широкий перелік нормативно-правових актів. Це не лише закони, а й численні підзаконні акти. Розглянемо один з них. Йдеться про Постанову Кабміну № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів» від 30 грудня 2022 року. Також торкнемося питання про те, чим можуть бути корисними послуги адвокатського бюро «Приходько та партнери» у царині військового права.

 

Що варто знати про Постанову № 1487?

Отже, згадана Постанова визначає механізм ведення і організації військового обліку. Вона закріплює повноваження конкретних суб’єктів (починаючи з військових частин і ТЦК та закінчуючи підприємствами) у веденні обліку. У пунктах 3 та 4 Постанови йдеться про те, з якою метою ведеться військовий облік.

А саме:

  1. аналіз кількісного та якісного складу призовників, військовозобов’язаних і резервістів;
  2. утворення необхідного резерву та накопичення тих компетентних у військовій справі фахівців, котрі необхідні для укомплектування ЗСУ;
  3. своєчасне бронювання військовозобов’язаних;
  4. своєчасне оформлення військово-облікових документів;
  5. контроль за тим, як військовозобов’язані дотримуються правил обліку;
  6. забезпечення громадян інформацією стосовно виконання ними військового обов’язку.

Таким чином, законодавство встановлює цілий спектр завдань, для реалізації яких ведеться облік.

Постанова про мобілізацію 1487

Види військового обліку

У пункті 16 нормативно-правового акту йдеться про те, якими можуть бути види військового обліку. Серед них:

  • персонально-якісний;
  • персонально-первинний;
  • персональний.

Перший з цих видів обліку ведеться за зареєстрованим чи задекларованим місцем проживання. Відомості вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Суб’єктами ведення цього обліку є ТЦК та СП, СБУ, уповноважені підрозділи, котрі входять до складу розвідувальних органів.

Персонально-первинних облік ведеться за місцем проживання військовозобов’язаних у селах, селищах, містах. Там, де відсутні ТЦК та СП, ведення обліку покладається на сільські, селищні та міські ради. Цим займаються їх виконавчі комітети.

Щодо персонального обліку, то його ведуть за місцем роботи, служби або навчання. Також є класифікація обліку за призначенням. Він може бути загальним (для тих військовозобов’язаних, котрі не є заброньованими) та спеціальним (для заброньованих фахівців).

 

Чим ми можемо бути корисними?

На сьогодні перед чоловіками стоїть обов’язок оновлення військово-облікових даних. Дехто, навіть маючи підставу для відстрочки, остерігається звертатися до ТЦК та СП самостійно. У такому випадку ви можете скористатися послугою юридичного супроводу – у тому числі, фізичного супроводу юриста до ТЦК, що убезпечить від перевищення повноважень службовими особами цих центрів. Загалом юридичні послуги адвокатського бюро «Приходько та партнери» у галузі військового права можна умовно розділити на наступні категорії:

  • консультування;
  • юридичний супровід;
  • представництво інтересів у суді.

Ми проконсультуємо вас, давши вичерпні та адаптовані саме до вашої ситуації відповіді на запитання. Якісний юридичний супровід дасть вам нагоду більш впевнено почуватися у взаємодії з представниками ТЦК та іншими органами. А якщо виникне потреба відстояти ваші права у судовій інстанції, наша команда теж має в цьому достатній досвід.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація