ПОСТАНОВА КМУ ВІД 11.12.2019 р. № 1165: ЩО ЗМІНИЛОСЬ ДЛЯ БІЗНЕСУ?

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ПОСТАНОВА КМУ ВІД 11.12.2019 р. № 1165: ЩО ЗМІНИЛОСЬ ДЛЯ БІЗНЕСУ?

Час прочитання: 3 хв.

 З 1 лютого 2020 року набула чинності постанова Кабміну України про новий порядок зупинки реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі. Якщо порівняти новий порядок з раніше діючою постановою від 21.02.2018 р. № 117, кардинальних змін виявити не вдасться. Однак є ряд нововведень і винятків, про які необхідно дізнатися кожному власнику бізнесу.

 Нові документи

 Постановою затверджено такі документи:

  • процедура розгляду скарг у зв'язку з рішенням про відмову в реєстрації ПН / РК (податкової накладної та розрахунків коригування);
  • процедура припинення реєстрації ПН;
  • критерії ризику платника податків.

 Відтепер критерії, які є підставою для призупинення реєстрації накладної, затверджуються постановою Кабміну, а не податкової.

 Важливо! У зв'язку з новими правилами перевірці підлягають і ті розрахунки коригування, які були оформлені на неплатника податків. За раніше чинної постанови виняток становили лише негативні розрахунки коригування.

 Відтепер не всі накладні проходять перевірку на відповідність умовам безумовної реєстрації. Чи не проходять таку перевірку РК, які вписані для зменшення суми компенсації вартості товарів, а також ті, що складені на неплатника податків.

 Правила безумовної реєстрації залишилися колишніми, але до них додалося ще одне дуже корисне умова. Воно полягає в тому, що в накладній відображається операція з товаром, що володіє певним кодом УКТЗЕД, який вказаний в Таблиці даних платника податків. Тобто тепер ця таблиця - достатня підстава для процедури безумовної реєстрації.

 Критерії ризику

 Більшість критеріїв ризику несплати податків не зазнали змін. У новій постанові виключений критерій про наявність обвинувального вироку для підприємця згідно зі статтею 205 Кримінального кодексу України. Крім того, тепер факт реєстрації терміном до 3 місяців не є достатньою причиною для віднесення підприємця до складу ризикових.

 Поряд з цим залишився як і раніше розмитим і не до кінця зрозумілим критерій ризиковості, що базується на інформації про обставини, які свідчать про ризики здійснення зазначених у податковій накладній / РК операцій (критерій № 8). А адже саме на його підставі блокується досить велика кількість податкових накладних.

 Постанова також містить інформацію про процедуру виключення платника податків з категорії ризикових. Тут наведено перелік документів, які здатні підтвердити неналежність до цієї категорії. У перелік документів увійшли:

  • контракти і додатки до них;
  • акти керівного органу платника ПДВ;
  • довіреності;
  • первичная документация на придбання і постачання товарів, їх зберігання та
  • транспортування;
  • банківські виписки з особових рахунків.

 Щоб підготувати необхідну документацію для виключення з категорії ризикових платників податків, слід уважно вивчити 3-й і 4-й розділи Методичних рекомендацій УКРІНФОРМ.

 Увага! Якщо після подачі необхідних документів податкова не прийме рішення протягом 7 днів, платник ПДВ автоматично буде виключений з категорії ризикових.

 Якщо Ви бажаєте отримати консультацію по юридичній або бухгалтерській тематиці, то юридична компанія "Приходько та партнери" дає Вам чудову можливість отримати відповіді на Ваші питання ОНЛАЙН! Як це зробити та які переваги перед звичайною консультацією?

 Дуже просто. Завантажуйте за посиланнями мобільний додаток «Констультант» в App Store та Google Play, задавайте свої питання і отримуйте відповіді на них одразу від декількох спеціалістів. Отримавши корисну пораду від юриста чи бухгалтера, Ви можете обрати собі спеціаліста, чия відповідь Вам найбільше довподоби та сплатити за консультацію онлайн платіжною карткою, не виходячи з дому та не витрачаючи час на поїздки в офіс. Сервіс онлайн консультацій "Консультант" є абсолютно БЕЗПЕЧНИМ та гарантує, що Ваші дані не будуть передані третім особам! Якщо Ваше питання потребує зустрічі з юристом, адвокатом чи бухгалтером - це теж  не проблема! Мобільний додаток "Консультант" дає і таку можливість! Ви можете відкрити контакти спеціаліста та призначити зустріч у зручний для Вас час!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація