Постанова №859 догляд на непрофесійній основі

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

Постанова №859 догляд на непрофесійній основі

Час прочитання: 3 хв.

Здійснення постійного догляду в період воєнного стану в країні набуло все більшої популярності, адже під час активних бойових дій кількість людей, які потребують сторонньої допомоги постійно зростає.

Однак, не кожен громадянин знає, що за здійснення постійного догляду на непрофесійній основі можна отримати грошову компенсацію від держави, яка передбачена постановою КМУ від 23 вересня 2020 року №859. В чому і вбачається актуальність обраної тематики на сьогодні.

А тому у цій статті ми проаналізуємо положення даної постанови та визначимо яким чином можна отримати грошову компенсацію.

Кому передбачена грошова компенсація?

Постанова КМУ №859 передбачає, що фізичні особи, які здійснюють надання соціальних послуг на непрофесійній основі без кінцевої мети отримання прибутку (тобто не провадять підприємницьку діяльність) мають право звернутися до відповідних державних органів влади за отримання компенсації по догляду.

Під соціальними послугами в даному контексті слід розуміти - надання комплексу медичних, освітніх, економічних, правових, психологічних, реабілітаційних заходів, що спрямовані на окремі соціальні групи населення держави та які перебувають у складних життєвих обставинах, тобто не можуть про себе самостійно подбати в силу настання відповідного віку або наявності вад у здоровʼї.

Здійснення догляду на непрофесійній основі - це надання соціальних послуг без належної на те підготовки, проходження навчання та дотримання стандартів, що встановлені державою.

В переважній більшості такі послуги надають фізичні особи, які спільно проживають із своїми родичами чи членами сімʼї, і таким чином піклуються про них, оскільки мають взаємні права та обовʼязки.

Крім цього, компенсація призначається лише за здійснення соціальних послуг (догляду) за наступні категорії громадян, а саме:

  • особи, які мають інвалідність першої групи;
  • діти, які мають інвалідність;
  • особи, що досягли похилого віку та мають когнітивні порушення (в Україні громадянами похилого віку визнаються особи, що досягли пенсійного віку - не менше як 60 років);
  • особи, які мають невиліковні хвороби (цукровий діабет, астма, остеопороз тощо) та через них не мають фізичних можливостей самостійно обслуговувати себе;
  • діти, у яких відсутня встановлена інвалідність, проте вони є тяжко хворими (перелік таких хвороб затверджений постановою КМУ від 28 грудня 2018 року №1161).

Важливо! Грошова компенсація не призначається в тому випадку, якщо громадянину, що потребує допомоги інші особи вже надають соціальні послуги, або послуги з паліативного догляду та стаціонарного догляду.

Також, варто зазначити, якщо одночасно здійснювати догляд за декількома особами, то в такому випадку можна отримати компенсацію лише за одну особу, а не відразу за всіх.

Якщо у вас залишились питання щодо розʼяснення положень постанови КМУ від 23 вересня 2020 року №859, то в такому випадку обовʼязково потрібна допомога від досвідчених юристів - адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша компанія налічує тільки кваліфікованих фахівців, що спеціалізуються на різних галузях права та завжди зможуть надати підтримку клієнтам щодо будь-яких проблемних питань українського законодавства. А тому не зволікайте та звертайтесь саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація