"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз."

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ПОСОЛЬСТВА ТА КОНСУЛЬСТВА ДЛЯ ІНОЗЕМНИХ ГРОМАДЯН НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

 Поки іноземний громадянин перебуває на території України, маючи тимчасовий вид на проживання, посвідка на проживання, перебуває в рамках дії візи або просто терміну перебування на території України (для громадян не візових країн – 90 днів, виключення є громадяни Білорусії до грудня 2021 року – вони можуть перебувати 180 днів на території України) він знаходиться під захистом своєї країни в особі дипломатичного представництво.

 ▶Дипломатичне представництво – це особлива установа, основними функціями якого є підтримка взаємин з країною, в якій знаходиться дане представництво, захист своїх громадян і надання їм різних послуг і допомоги.

 Для громадян України, іноді стає важко провести межу між двома поняттями – посольством і консульством, і ми часто ці два слова узагальнюємо під одним словосполученням – дипломатичне представництво. Насправді різниця вже дуже очевидна.

[su_note note_color = “#ffffff” radius = “5”]

Перш за все, посольство займається вирішенням політичних питань – проводить збори для вирішення певних питань, веде збір інформації та інше.

Консульство ж веде комунікацію з місцевою владою і органами влади, займається оформленням документів – віз, наданням нотаріальних послуг, довідки та паспорта та інше, а також, допомагає вирішити інші питання «свого» громадянина.

[/su_note]

 У разі загрози для здоров’я або життя іноземного громадянина, надання різних адміністративних послуг, отримання консультацій в різних питаннях і допомоги в питаннях іноземців, перш за все можна звернутися в посольство або консульство «рідної країни» на території тієї країни, де іноземний громадянин перебуває.

 Кожен іноземець знає, де знаходиться посольство його країни в Україні (в разі його відсутності, – де знаходиться найближче, наприклад, для громадян Камеруну або Анголи – це Польща або Російська Федерація), графік роботи і прийомні дні установи.

 Згідно з останніми даними (жовтень 2020 року), в світі існує 30 генеральних представництв України в різних країнах світу. В Україні поняття «консульські установи» мають на увазі під собою генеральні консульства, віце-консульства, консульства і консульські агентства.

 На території України є представництва, майже всіх країн світу, що дуже спрощує життя іноземним громадянам в деяких питаннях. Наприклад, якщо вони оформляють собі постійний вид на проживання за квотовою категорією, і їм потрібно для цього отримати відповідні довідки (довідка про несудимість в країні громадянства, інформаційна довідка про адресу проживання в країні громадянства) можна звернутися безпосередньо в консульство своєї країни в Україні та отримати бажаний документ, при чому, без виїзду на територію своєї «рідної» країни. Винятком є ​​ті країни, які процедуру легалізації або апостилізації деяких документів можуть проставити тільки на території країни, а не через консульство. В такому випадку, оригінали документів, отриманих в посольстві, відправляються міжнародною поштою в країну громадянства іноземця, там проставляється все необхідне і повертається назад поштою в консульство країни в Україні. Якщо такого обміну документами немає – іноземцю потрібно буде їхати на територію своєї країни і оформляти документи.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація