Посадові оклади військовослужбовців
E-mail
honcharenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-41

Юрист в галузі військових пенсій та військового права.

Зв'язатися зараз

Посадові оклади військовослужбовців

Час прочитання: 2 хв.

Держава визначає своїми обов’язками гарантувати військовослужбовцям достатні зарплати та пенсії, створювати відповідні умови оплати праці для таких осіб.

Для виплат військовослужбовцям та військовим пенсіонерам застосовується система грошового забезпечення . Фінансове забезпечення може значно відрізнятися відповідно до положень 9 статті Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”. Розмір забезпечення залежить від посади, яку займав військовий, його періоду служби, кваліфікації, одержання наукового ступеня кандидата або доктора наук, вченого звання доцента, професора та інших, тощо. В ньому закладені також щомісячні та одноразові виплати. До щомісячних входять бонуси за особливі умови служби, виконання особливо важливих завдань, виплати за посади з підтримки кібербезпеки та кіберзахисту, роботу з таємними документами та інші. До одноразових, в свою чергу, входять винагороди за розмінування, бойові чергування, всі ті, що передбачені законами.

 

Згідно з українським законодавством, що стосується соціального забезпечення осіб, які завершили військову службу та інших категорій громадян, розмір пенсій для військовослужбовців обчислюється на підставі їх грошового забезпечення.

Посадові оклади військовослужбовців - urb 4421 scaled e1683725263498

Посадові оклади військовослужбовців - information deskПосадовий оклад відіграє велику роль при призначенні та перерахунку військових пенсій. Його розмір визначається за сіткою тарифів коефіцієнтів і розрядів для посад Збройних Сил України та інших служб. Вона зазначена в постанові Кабінету Міністрів України під номером 704.

Згідно постанови, існує 60 тарифних розрядів, кожному з яких відповідає певний тарифний коефіцієнт. В свою чергу розряди відповідають одній з основних типових посад військовослужбовців. Можливо самостійно порахувати яка сума посадового окладу відповідає певній типовій посаді. Для цього треба перемножити тарифний коефіцієнт на суму в 1762 гривні, що була прожитковим мінімумом для працездатних осіб станом на 01.01.2018 року.

 

При виході на пенсію військовослужбовця або перерахунку вже існуючої пенсії посадовий оклад має визначний характер. Грошове забезпечення при начисленні пенсії формується з постійних та щомісячних виплат. Слід зазначити, що додаткові виплати вираховуються у відсотках від посадового окладу. Це означає, що від займаної посади військовослужбовця залежить розмір посадового окладу, а від розміру даного окладу залежить розмір доплат та премій. Чим більший розмір посадового окладу, тим більший розмір інших пунктів грошового забезпечення.

При перерахунку пенсій з 01.03.2018 року Пенсійний Фонд не врахував доплати та премії військових пенсіонерів. Також незаконно був знижений максимальний розмір пенсії з 90 % до 70 % від суми грошового забезпечення. Цим Пенсійний Фонд порушив права багатьох пенсіонерів, але їх можна відновити у судовому порядку.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація