Порядок звільнення з військової служби за сімейними обставинами

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Порядок звільнення з військової служби за сімейними обставинами

Час прочитання: 3 хв.

Кожен військовослужбовець, який проходить службу по мобілізації або за контрактом, рано чи пізно стикається з питанням звільнення. Підстави для звільнення чітко визначені законодавством, а саме у статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу». Однак, необхідно враховувати і той факт, що підстав у мирний час та під час дії воєнного стану дещо різняться.

В даній статті поговоримо про порядок звільнення з військової служби за сімейними обставинами.

Звільнення з військової служби за сімейними обставинами може відбутися у випадках, коли військовослужбовець стикається з особливими сімейними труднощами чи обставинами, які не дають можливості військовослужбовцю продовжувати нести службу.

 

Яке ж звільнитися з військової служби за сімейними обставинами?

Для того аби звільнитися з військової служби, військовослужбовець має звернутися із рапортом до командира частини, в якому буде зазначено підставу для звільнення.

Рапорт - письмовий звіт військовослужбовця, який відображає певні події, стан справ чи виконання покладених на нього обов'язків. Рапорт може бути написаний військовослужбовцем для інформування вищих чинів чи командування про певні аспекти його служби або подій, що мають важливе значення.

"Рапорт на звільнення" - це письмовий документ, який військовослужбовець подає для вираження бажання завершити військову службу та отримати звільнення з армії чи іншої військової служби.

Написання рапорту є важливою частиною військової дисципліни, оскільки вони дозволяють збирати, аналізувати та передавати інформацію вищому командуванню для ефективного управління та прийняття рішень.

Як подавати рапорт?

Оскільки офіційно критерії до рапорту не встановлені, то рапорт може бути написаний від руки або роздрукований.

  • Однак, для початку з'ясуйте вимоги та процедури подання рапорту в вашій військовій частині. Ознайомтеся з усіма внутрішніми правилами та нормативами, які стосуються подання рапорту.
  • Підготуйте документ: напишіть рапорт, чітко викладаючи ваші причини та деталі з посиланням на законодавство. Використовуйте офіційний формат та державну мову.
  • Підпис та дата: підпишіть рапорт особисто та вкажіть точну дату подання.
  • Обов’язково зареєструйте цей рапорт для того, щоб отримати відповідь на нього.

 

Потрібно враховувати те, що це «ідеальний алгоритм дій», проте на практиці виникає дуже багато проблем та питань, які можуть виникнути під час подання рапорту на звільнення. Часто буває так, що рапорти, не розглядають їх або вони просто губляться. Тому краще подавати рапорт в двох екземплярах: один передавати командиру, а інший з підписом про реєстрацію такого рапорту зберігати у себе.

Як показує практика, затримка у звільнення відбувається і тоді коли, рапорт повертають, через те що він неправильно складений, тож найкращим варіантом буде довіритися юристу. Для цього звертайтеся до ЮК «Приходько та партнери» в якому працюють досвідчені спеціалісти.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація