Порядок визнання юридичної особи банкрутом в Україні

«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз

Порядок визнання юридичної особи банкрутом в Україні

Час прочитання: 3 хв.

Коли юридична особа знаходиться у складному фінансовому становищі та не може повністю виконувати свої фінансові зобов'язання, може настати момент банкрутства. В такому випадку необхідно виконати певну послідовність дій для визнання юридичної особи банкрутом.

Який порядок визнання юридичної особи банкрутом в Україні?

  1. Збір та підготовка документів

Процедура банкрутства може бути ініційована як юридичною особою, яка є боржником, так і кредитором, який має фінансові вимоги до боржника, шляхом подання заяви про неплатоспроможність до суду. Для початку як кредитору, так і боржнику необхідно зібрати потрібні документи та підготувати їх до подачі в суд. Чіткий перелік документів які додаються до заяви визначений Кодексом з процедур банкрутства. Якщо коротко, то перелік додатків включає докази сплати судового збору (стосується лише кредитора), докази авансування винагороди арбітражного керуючого, документи, що підтверджують кредитні зобов’язання боржника, докази неплатоспроможності юридичної особи, пропозиції щодо кандидатури арбітражного керуючого. Перелік документів дещо відрізняється для боржника та для кредитора.

  1. Подача до суду та відкриття провадження у справі

Після підготовки заява з додатками подається до господарського суду. Ознайомившись з документами, за відсутності в ній недоліків, суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі. Цим документом вводиться процедура розпорядження майном та призначається кандидатура арбітражного керуючого, який в подальшому відповідальний за її проведення. Він забезпечує збереження та облік активів боржника, після чого здійснює заходи щодо відновлення його платоспроможності або переводить боржника у стадію ліквідації.

  1. Процедура розпорядження майном

Ухвалою про відкриття провадження вводиться процедура розпорядження майном, яка триває до 170 днів. Протягом цього строку арбітражним керуючим розглядаються вимоги кредиторів, заявлені до боржника, здійснюються заходи щодо можливого збереження в подальшому активів боржника, проводяться збори з комітетом кредиторів для визначення подальшої долі юридичної особи, де визначається чи можливо відновити платоспроможність боржника, або необхідно переходити до процедури ліквідації. Фінальним результатом цього етапу має бути затвердження плану санації або подання арбітражним керуючим суду клопотання про визнання боржника банкрутом.

  1. Відновлення платоспроможності або ліквідація

Після спливу строку процедури розпорядження майном відбувається перехід до санації юридичної особи, або ж повної її ліквідації з погашенням загальної суми боргу. Санація полягає у відновленні фінансової стабільності боржника, що може бути здійснене шляхом здійснення реструктуризації боргів, продажу частини активів та реорганізації діяльності юридичної особи. Для цього на підпис суду подається затверджений план санації, з визначеними заходами, які боржнику варто провести для відновлення в перспективі можливості частково розрахуватись за кредитними зобов’язаннями. У разі ухвалення висновку про неможливість відновити платоспроможність господарський суд визнає боржника банкрутом та вводить ліквідаційну процедуру. Відповідальним за ліквідацію юридичної особи призначається арбітражний керуючий.

  1. Ліквідація юридичної особи

Якщо суд приймає рішення про ліквідацію, керуючий ліквідацією відповідальний за проведення оцінки майна банкрута та його подальший продаж. Оцінка проводиться незалежними експертами з метою визначення його ринкової вартості. Після оцінки майно банкрута продається на аукціоні або іншими способами, залежно від його характеру та стану. Отримані кошти розподіляються між кредиторами згідно зі встановленим порядком черговості.

Після розрахунку з кредиторами ліквідатор зобов’язаний надати суду звітність та передати до органів реєстрації всі атрибути боржника, його діяльність з цього часу припиняється.

Для отримання детальної консультації, юридичного супроводу у процедурі банкрутства та розрахунку вартості послуг залишайте заявку на нашому сайті, фахівці «Prikhodko&Partners» нададуть зворотний зв’язок протягом найближчого  робочого часу, проконсультують по ціни та строкам банкрутства юридичної особи (підприємства).

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація