Порядок виплати додаткової винагороди військовослужбовцям

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз

Порядок виплати додаткової винагороди військовослужбовцям

Час прочитання: 4 хв.

Запити, пов’язані з виплатою додаткової винагороди військовим, належать до тих ключових тем, з якими стикається у своїй роботі наша команда юристів. Адвокатське бюро «Приходько та партнери» спеціалізується на таких питаннях та дуже часто має справу зі зверненнями клієнтів у царині військового права. Перш за все, аби розібратися з цією темою, пропонуємо ознайомитися з переліком нормативно-правових актів, котрі регулюють питання додаткової винагороди для військових.

 

На яке законодавство варто звернути увагу?

Отож, якщо ви хочете більше дізнатися по цій темі, тут будуть доречними такі нормативно-правові акти:

  • Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам. Його було затверджено наказом Міноборони від 7 червня 2018 року № 260.
  • Постанова Кабміну № 836 від 9 серпня 2023 року, котра має назву «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168». Ну і, звісно ж, сам нормативно-правовий акт, норми якого були змінені та який згадано в цій назві, теж заслуговує на увагу.
  • Наказ Міноборони від 26 вересня 2023 року № 566 «Про затвердження Змін до Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам».
  • Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту військовослужбовців, поліцейських та деяких інших осіб». Він має номер 3379-IX та датується 6 вересня 2023 року.

Як бачите, нормативно-правова база є досить об’ємною. Тож розібратися у ній, не маючи юридичних знань та практики на професійному рівні, буває складно. Саме тому клієнти звертаються по допомогу до кваліфікованих юристів, для яких є звичним працювати в царині військового права, захищаючи законні інтереси тих, хто до них звертається.

Що ще варто знати про додаткову грошову винагороду військовослужбовцям?

Виплата додаткової винагороди для військових може бути різною за розміром. Це зумовлено тим, що різними є умови, в яких виконуються бойові завдання. Детальніше про це можна дізнатися, переглянувши пункт 13 вже згадуваного Наказу Міноборони № 566.

Там конкретизовано, у яких ситуаціях передбачено 100000 гривень, 50000 гривень та 30000 гривень винагороди в умовах воєнного стану. Наприклад, найбільша винагорода належить тим, хто бере безпосередню участь у бойових діях; 50000 гривень – тим, хто виконує завдання в органах військового управління, штабу тактичної групи чи штабу угрупування військ; 30000 – тим, хто виконує бойові чи спеціальні завдання у розрахунку на місяць пропорційно до часу виконання таких завдань.

Вище ці положення були перераховані в дуже загальних рисах. У самому Наказі ви можете побачити їх більш деталізованими. До слова, цей же нормативно-правовий акт вказує, коли додаткова винагорода не виплачується.

Яким є порядок виплати додаткової винагороди військовослужбовцям?

Щодо підстав для виплати, то ними стають накази:

  • командирів військових частин, коли йдеться про винагороду особовому складу;
  • керівників органів військового управління, коли йдеться про командирів військових частин.

Стосовно строків, то накази, згідно з якими виплачується така додаткова винагорода за минулий місяць, видаються до 5 числа поточного місяця. Для їх формування потрібні відповідні рапорти командирів.

Чим можуть бути корисними наші послуги?

До команди адвокатського бюро «Приходько та партнери» часто звертаються військові, котрі нарікають на те, що грошове забезпечення виплачується їм не в належному розмірі. У такому випадку буває складно відстояти свою правду. Особливо – коли час військовослужбовця зайнятий тим, аби виконувати свої безпосередні завдання по роду служби.

 

Тут дієвим інструментом впливу на ситуацію стане адвокатський запит до військової частини з метою отримати довідку про грошове забезпечення військовослужбовця. Саме вона дасть можливість зрозуміти, чи отримуєте ви належні кошти в повному обсязі. Далі можливими є 2 варіанти – рапорт на перерахунок, або ж, якщо він не дав результату, потрібно звертатися до суду.

Ми здійснюємо супровід таких справ у форматі «під ключ» та добре знаємо, що вони є виграшними. Тож готові запропонувати свої послуги, якщо ваші права порушуються. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація