"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс наших клієнтів – час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Заступник керуючого партнера

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ПОРЯДОК ВВЕДЕННЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ ОБ’ЄКТІВ НЕРУХОМОСТІ З КЛАСОМ НАСЛІДКІВ CC2

На відміну від введення в експлуатацію об‘єктів нерухомості з незначним класом наслідків (СС1), де передбачена спрощена процедура оформлення документів, щоб ввести в експлуатацію об’єкт середніх наслідків (СС2) – отримати відповідний сертифікат – потрібно докласти чималих зусиль. Попередньо, ще до початку будівництва, слід отримати містобудівні умови й обмеження, технічні умови, експертну проектної документації, дозвіл на здійснення будівельних робіт.

Для швидкого та успішного отримання сертифіката про прийняття об’єкта в експлуатацію варто заручитися підтримкою фахівців з практичним досвідом. Таких фахівців ви знайдете в юридичній компанії «Приходько та Партнери». Зосередьте зусилля на своїй основній діяльності, а ми потурбуємось про дозвільні документи!

Отримання сертифіката про прийняття об’єкта в експлуатацію

Потреба в отриманні документа, який засвідчує прийняття об’єкта в експлуатацію, викликана тим, що без такого документа неможливе: а) подальше укладення договорів на постачання електричної енергії, водопостачання та водовідведення таке інше; б) закріплення права власності, а отже – можливість в майбутньому відчужувати (продавати) будову.

Увага! За ст.2 закону №208/94-ВР «Про відповідальність за порушення у сфері містобудування» від 14.10.1994, використання об’єктів СС2, що не прийняті в експлуатацію, тягне за собою штраф – 370 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (станом на січень 2022 року – 917 970 грн).

Процедура отримання сертифіката передбачає наступні важливі моменти:

  • документи від замовника будівництва приймає орган ДАБК (ДІАМ);
  • відповідно до ст.26 прим.1 закону №3038-VI «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011, документи заявником можуть подаватися тільки онлайн (в електронній формі);
  • за отримання сертифіката необхідно сплатити 11 412 грн 60 коп (станом на січень 2022-го);
  • строки прийняття рішення про видачу/ відмову у видачі сертифіката складають до 15 днів.

У разі прийняття рішення про відмову у видачі сертифіката допускається можливість повернення відповідної плати. Для цього: а) подається письмова заява до ДІАМ (в довільній формі на ім’я голови ДІАМ); б) ДІАМ розглядає заяву та складає відповідне подання; в) подається заява про повернення коштів з бюджету до органів Державної казначейської служби (до якої додається подання від ДІАМ).

Документи для прийняття об‘єктів нерухомості CC2 в експлуатацію

Згідно з вимогами законодавства в електронній формі через сервіс держпослуг «Дія» подається:

  • акт готовності об’єкта до експлуатації;
  • квитанція (платіжне доручення) про оплату сертифіката;
  • заява на видачу сертифіката.

Акт готовності об’єкта до експлуатації повинні засвідчити (підписати) замовник, генеральний проектувальник, генеральний підрядник, субпідрядник, страховик та інші учасники будівництва.

Датою прийняття в експлуатацію об’єкта є дата видачі сертифіката, який розміщується в електронному кабінеті користувача «Дія».

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація