Фото: Порядок вручення повісток під час мобілізації

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Порядок вручення повісток під час мобілізації

Час прочитання: 3 хв.

Більше року триває мобілізація в Україні, але питання, які з нею пов'язані не втратили своєї актуальності. Одним з найпоширеніших питань та запитів є порядок вручення повісток. Адже в мережі інтернет гуляє безліч інформації щодо вказаного питання, але не завжди вона є перевіреною та актуальною.

Чим передбачено?

Окремого нормативно-правового документа, який регулює всі питання пов'язані з вручення повісток - немає, а тому потрібно керуватися Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, а також Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів».

Хто може вручати повістку та порядок вручення?

Здійснення оповіщення військовозобов'язаних можуть працівники ТЦК та СП, роботодавці, органи місцевого самоврядування. Лише особисте отримання повістки під підпис. Скільки б разів Ви не чули, що повістка може бути вручена іншим особам для передачі військовозобов'язаному потрібно розуміти, що це є неналежне вручення, і у випадку неявки до ТЦК та СП за даною повісткою - не створює жодних юридичних наслідків.

 

Які документи повинна пред'явити особа, яка вручає повістку?

Службове посвідчення, яке підтверджує її приналежність до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

Службове посвідчення має містити такі відомості:

  • Назва органу, який видав посвідчення;
  • Прізвище, ім'я, по-батькові особи, якій видано посвідчення;
  • Фотографію особи, якій видано посвідчення;
  • Службове звання особи, якій видано посвідчення;
  • Номер і дата видачі посвідчення;
  • Підпис особи, яка видала посвідчення.

Де можуть вручити?

Будь-де, оскільки жодним нормативно-правовим актом не врегульоване питання щодо місця вручення повістки. Тобто це може бути як місце проживання, так і місце роботи або й просто на вулиці.

Якщо порушено порядок вручення?

Наприклад, якщо повістку вручено не особисто, то це не створює жодних юридичних наслідків. Якщо повістку намагається вручити особа просто у військовій формі, але не представляється та не надає жодних відомостей про себе, то також можна відмовитися від вручення такої повістки.

 

Що робити, якщо склали протокол та винесли постанову за неявку до ТЦК та СП за належно врученою повісткою?

Оскаржити в судовому порядку. В такому разі добре мати підтверджуючі документи про те, що повістка вручена не належним чином.

Рекомендації

Знати свої права та вимагати від осіб, що вручають повістки дотримуватися їх. За будь-якої незрозумілої або неоднозначної ситуації користуватися правовою допомогою. Добре завжди мати під рукою номера адвокатів, які можуть оперативно проконсультувати про порядок дій в тій чи іншій ситуації. І пам'ятати, що ніхто не зможе відстояти Ваші права крім Вас самих, а фахова юридична допомога це лише інструмент для захисту цих прав.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація