"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"
Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.
Порядок укладання та розірвання шлюбного договору 2023
Україна є демократичною державою, проте не зважаючи на це є теми про які зазвичай не прийнятно говорити. Одна із них шлюбний договір.
Це пояснюється тим, що в суспільстві склалася думка про один шлюб з однієї людиною до самого кінця.
Однак, із статистики розлучень в Україні можна зробити висновки, що шлюб до кінця життя вдається зберегти не всім закоханим парам, а деякі не просто розлучаються, а й розпочинають сварки та неприйнятний поділ свого набутого спільного майна.
Це створює проблеми на практиці при розлученні. А тому актуальність шлюбного договору з кожним роком невпинно зростає.
У цій статті ми розглянемо порядок укладення та розірвання шлюбного договору у 2023 році в Україні.
Що слід розуміти під шлюбним договором?
СКУ не надає визначення поняття шлюбного договору, проте його зміст вбачається в п. 2.1. Наказу МЮУ від 22.02.2012 року № 296/5, де зазначено – договір щодо вирішення питань життя сім'ї, що встановлює майнові права та обов'язки подружжя, а також їх майбутні батьківські обов'язки.
Як правило, укладається в письмовій формі із нотаріальним посвідченням для його дійсності. Кількість примірників – 3.
Сторони, укладаючи шлюбний договір, мають право самостійно визначати ряд ключових аспектів, що стосуються: правового режиму майна, наданого на спільні потреби сімʼї та у звʼязку з реєстрацію шлюбу, а також обговорювати порядок користування житлом та умови утримання одне одного.
Який його порядок укладення?
Із норм СКУ вбачається, що право на укладення шлюбного договору мають громадяни, які звернулись до органів ДРАЦС із заявою про реєстрацію шлюбу, а також вже безпосередньо подружжя.
Статтею 95 СКУ передбачено порядок набрання чинності договору. Якщо договір укладено особами до шлюбу, він набуває юридичної сили в день реєстрації шлюбу. А якщо договір укладено подружжям після одруження, він набуває юридичної сили в день його нотаріального посвідчення.
На який строк може укладатися?
В українському законодавстві відсутні конкретні терміни щодо тривалості шлюбного договору. Однак, згідно з СКУ, подружжя може самостійно встановлювати строки дії договору, а також визначати тривалість, протягом якої вони повинні дотримуватися прав та обов'язків, зазначених в ньому, або передбачити загальний термін дії договору.
Тобто це положення закону є диспозитивним.
Який порядок відмови та розірвання договору?
Нормами СКУ передбачено, що в односторонньому порядку відмовитись від договору неможливо (ст. 101). Лише за взаємною згодою подружжя шлюбний договір можна розірвати. У такому випадку він втрачає свою чинність з моменту подання заяви до нотаріуса або в день його укладення.
Крім того, шлюбний договір може бути розірваний у судовому порядку на вимогу одного із членів подружжя, з підстав, що мають істотне значення, зокрема в разі неможливості його виконання.
Якщо вам необхідно укласти або розірвати шлюбний договір, то звертайтесь до юридичної компанії “Приходько та партнери”.
Наша команда юристів має багаторічний досвід в сфері сімейного права та глибокі знання всіх аспектів, пов'язаних із шлюбними договорами. А тому ми зможемо вам допомогти у вирішенні всіх супутніх питань, які будуть виникати під час нашої співпраці. Не зволікайте та звертайтесь!
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня