Фото: Порядок проведення службового розслідування в ЗСУ

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Порядок проведення службового розслідування в ЗСУ

Час прочитання: 2 хв.

Служба в ЗСУ - це клопітка робота. І як й на будь-якій іншій роботі виникають різноманітні ситуації та непорозуміння. Одним з яких є проведення службового розслідування. Багатьох це визначення лякає, адже немає чіткого розуміння що це за процес, як він проходить та які наслідки він може мати для учасників такого службового розслідування.

Нормативне регулювання

Варто зауважити, що порядок проведення такого розслідування передбачено Наказом Міністерства оборони України від 21 листопада 2017 року № 608 та Дисциплінарним Статутом ЗСУ.

Службове розслідування - це комплекс заходів, що проводяться з метою визначення чи мало місце правопорушення під час несення військової служби в ЗСУ.

Підстави для проведення службового розслідування:

  • Невиконання військовослужбовцем службових обов'язків або їх неналежне виконання
  • Втрата зброї, боєприпасів або іншого речового майна під час несення військової служби
  • Втрата службових документів або конфіденційної інформації
  • Вчинення військовослужбовцем інших правопорушень, які підпадають під ознаки адміністративного або кримінального правопорушення
  • Інші правопорушення під час несення військової служби 

На основі чого розпочинається службове розслідування?

На основі письмового наказу командира. В даномі наказі повинно бути вказано причини та підстава, у зв'язку з якими, повинно бути проведене дане розслідування.

Порядок проведення

При проведенні службового розслідування щодо військовослужбовця в ньому в обов'язковому порядку має брати участь безпосередній керівник військовослужбовця.

Строк проведення

За загальним правилом службове розслідування не може тривати більше одного місця, але у виключних випадках цей строк може бути продовжено до двох місяців. Варто зауважити, що до обчислення даного строку не зараховується час перебування військовослужбовця у відпустці, на лікарняному тощо.

Як оформлюються результати розслідування?

Результати службового розслідування в ЗСУ оформляються актом службового розслідування. Даний акт повинен бути підписаний всіма особами, які його проводили, а також до нього повинні додаватися всі матеріали службового розслідування.

На підставі даного акту службового розслідування до військовослужбовця може бути застосовано стягнення, які передбачені Дисциплінарним Статутом.

 

Чи можна оскаржити?

Так, можна подати скаргу старшому командиру (начальнику) або звернутися до суду.

Строк на оскарження

Протягом одного місяця з дня накладення дисциплінарного стягнення.

Отже, як Ви не розумієте з яких причин розпочате службове розслідування або не погоджуєтеся з результатами його проведення, то не нехтуйте правовою допомогою. Адже за допомогою адвокатів з військового права можна захистити свої права в разі їх порушення.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація