Фото: Порядок проходження МСЕК: від збору документів до отримання висновку

"Врегулювання трудових спорів у позасудовому та судовому порядку."

Єрьоменко Дарʼя Олександрівна
E-mail
yeromenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-51

Спеціалізується на наданні консультацій щодо отримання інвалідності та оскарженні рішення МСЕК, стягнення матеріальної компенсації за завдану фізичну та моральну шкоду; допомога у збиранні доказової бази за фактом лікарської помилки, недбалості з боку медичного персоналу.

Зв'язатися зараз

Порядок проходження МСЕК: від збору документів до отримання висновку

Час прочитання: 2 хв.

Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) – це орган, який проводить огляд громадян з метою визначення їх працездатності, групи інвалідності та потреби в соціальному захисті. Проходження МСЕК може бути складним процесом, тому важливо знати, які документи потрібно зібрати, які етапи потрібно пройти та які права ви маєте.

Збір документів

Першим кроком до проходження МСЕК є збір необхідних документів. Перелік документів може трохи відрізнятися залежно від вашого місця проживання та причини звернення до МСЕК.

Загальний перелік документів, які вам можуть знадобитися:

 • Паспорт або ID-карта.
 • Ідентифікаційний код.
 • Медична довідка з амбулаторної картки.
 • Виписка з лікарняної історії.
 • Результати лабораторних та інструментальних досліджень.
 • Висновок про тимчасову непрацездатність (якщо є).
 • Інші документи, що підтверджують наявність захворювання або травми.

медична діяльність

Етапи проходження МСЕК

Після того, як ви зберете всі необхідні документи, вам потрібно буде пройти огляд в МСЕК. Огляд складається з декількох етапів:

 1. Реєстрація. Ви повинні прийти до МСЕК за місцем вашого проживання в призначений час.
 2. Огляд лікарів-експертів. Вас оглянуть лікарі різних спеціальностей, які визначать стан вашого здоров'я та ступінь його обмеження.
 3. Обговорення результатів огляду. Після огляду лікарі-експерти обговорять результати та приймуть рішення про вашу працездатність, групу інвалідності та потребу в соціальному захисті.
 4. Ознайомлення з висновком МСЕК. Вам буде видано висновок МСЕК, в якому буде зазначено вашу групу інвалідності, причину інвалідності, термін дії висновку та інші важливі дані.

Ваші права під час проходження МСЕК

Під час проходження МСЕK ви маєте право:

 • Отримувати інформацію про порядок проходження МСЕК.
 • Ознайомитися з висновком МСЕK.
 • Оскаржувати висновок МСЕK.
 • Звертатися за допомогою до юриста.

Проконсультуватися з юристом

Юридична допомога під час проходження МСЕК

Проходження МСЕК може бути складним та виснажливим процесом, тому важливо мати підтримку та знати, куди звернутися за допомогою. Юристи компанії «Приходько та партнери» можуть допомогти вам на всіх етапах проходження МСЕК, від збору документів до оскарження висновку комісії.

 1. Консультації. Адвокати можуть проконсультувати вас щодо ваших прав та обов'язків під час проходження МСЕК. Вони пояснять вам порядок дій, допоможуть зрозуміти висновок комісії та дадуть поради щодо подальших кроків.
 2. Збір документів. Експерти допоможуть вам зібрати всі необхідні документи для проходження МСЕК. Це може включати медичні довідки, виписки з лікарняної історії, результати лабораторних досліджень та інші документи, що підтверджують ваш стан здоров'я.
 3. Супровід на огляді. Юристи нашої компанії пропонують супровід на огляді в МСЕК. Це допоможе вам почуватися більш впевнено та дасть можливість юристу задавати питання лікарям-експертам та захищати ваші інтереси.
 4. Оскарження висновку. Якщо ви не згодні з висновком, експерти можуть допомогти вам його оскаржити. Вони складуть скаргу, зберуть необхідні докази та представлятимуть ваші інтереси в суді.

Важливо знати, що юристи не можуть гарантувати вам позитивний результат проходження МСЕК. Проте вони можуть значно збільшити ваші шанси на отримання справедливого та об'єктивного рішення.

Для запису на консультацію та для прорахунку ціни супроводу юриста під час МСЕК заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
yeromenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-51

Спеціалізується на наданні консультацій щодо отримання інвалідності та оскарженні рішення МСЕК, стягнення матеріальної компенсації за завдану фізичну та моральну шкоду; допомога у збиранні доказової бази за фактом лікарської помилки, недбалості з боку медичного персоналу.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація