"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ НА РОБОТУ ІНОЗЕМЦЯ

 Працевлаштування іноземців – непросте завдання, яке вимагає дотримання певних правил і зусиль з боку роботодавця. Головне тут – строго витримати порядок, передбачений законодавством. Зокрема, роботодавцю для прийняття на роботу такого співробітника необхідно мати відповідні документи, які гарантують правомірну співпрацю. Про законодавчу базу і принципах працевлаштування описано нижче.

 Підстави і процедура прийняття на роботу

 Порядок прийняття на роботу іноземця залежить від його статусу. Але, незалежно від причин і правомірності проживання на території України, роботодавець уповноважений прийняти такого співробітника. При відсутності виняткових умов, обумовлених в міжнародних договорах країни відповідно до згодою Верховної Ради, іноземців, так само як і громадян України, працевлаштовують, не вдаючись до принципів оформлення в якості нелегалів. Про це зазначено в ч.4 ст. 3 Закону України «Про зайнятість населення» (від 05.07.2012 № 5067-VI).

 Порядок прийняття на роботу іноземців, якщо процедура вимагає дозволу служби зайнятості, складається з декількох кроків:

  • підготовка трудового договору;
  • отримання дозволу на застосування праці;
  • оформлення трудових відносин;
  • надання копії трудового договору;
  • видача майбутньому співробітнику копії документального дозволу на застосування його праці.

 Важливо! Іноземців, яким видано посвідку на постійне проживання, приймають на роботу на загальних підставах. Тобто для цих осіб діє такий же порядок оформлення, як і для українських громадян.

Детальніше про етапи працевлаштування

 Трудовий договір з іноземцем укладається у письмовій формі. Термін роботи найманого працівника в даному випадку визначається терміном дії дозволу на застосування праці. Ключова умова для отримання цього дозволу – дотримання зарплатного критерію. Іноземець повинен передбачити в цьому договорі зазначену заробітну плату в розмірі від 5 мінімальних зарплат в чинному році на території України. Детальніше про це читайте в ст. 42-1 Закону № 5067 ч. 3.

 Щоб потенційний співробітник отримав дозвіл на застосування праці, необхідно подати в службу зайнятості такі документи:

  • заяву про видачу письмового дозволу;
  • копії паспорта;
  • фото 3.5 х 4.5 см;
  • копію проекту трудового договору.

Для окремих категорій іноземних громадян можуть знадобитися додаткові документи.

Увага! Документи іноземною мовою, які видані в іншій країні, необхідно легалізувати. Опис прийнятих паперів служба зайнятості надасть роботодавцю відразу після прийняття заяви (згідно зі статтею ч. 5 ст. 42-2 Закону № 5067).
Після оплати реквізитів за дозвіл буде визначено термін його дії. Як правило, цей документ видається на термін один рік для іноземців. Однак при необхідності роботодавець має право його продовжувати.

 Роботодавець повинен пам’ятати, що внести оплату на отримання дозволу необхідно не пізніше, ніж через 10 діб після подачі заяви. Інакше ви отримаєте відмову, дозвіл буде анульовано.

 Якщо Ви бажаєте отримати консультацію по юридичній або бухгалтерській тематиці, то юридична компанія “Приходько та партнери” дає Вам чудову можливість отримати відповіді на Ваші питання ОНЛАЙН! Як це зробити та які переваги перед звичайною консультацією?

 Дуже просто. Завантажуйте за посиланнями мобільний додаток «Констультант» в App Store та Google Play, задавайте свої питання і отримуйте відповіді на них одразу від декількох спеціалістів. Отримавши корисну пораду від юриста чи бухгалтера, Ви можете обрати собі спеціаліста, чия відповідь Вам найбільше довподоби та сплатити за консультацію онлайн платіжною карткою, не виходячи з дому та не витрачаючи час на поїздки в офіс. Сервіс онлайн консультацій “Консультант” є абсолютно БЕЗПЕЧНИМ та гарантує, що Ваші дані не будуть передані третім особам! Якщо Ваше питання потребує зустрічі з юристом, адвокатом чи бухгалтером – це теж  не проблема! Мобільний додаток “Консультант” дає і таку можливість! Ви можете відкрити контакти спеціаліста та призначити зустріч у зручний для Вас час! 

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація