Порядок оскарження рішення МСЕК

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

Порядок оскарження рішення МСЕК

Час прочитання: 3 хв.

Набуття інвалідності під час дії воєнного стану в Україні набуло широкої актуальності, адже велика кількість громадян отримує бойові поранення при виконанні військових задач на фронті та Російська Федерація до цього часу масово обстрілює житлові будинки мирних українців.

Як наслідок це призводить до втрати кінцівок, набуття психічних і нервових розладів та появи інших невиліковних хвороб, що безпосередньо впливають на самостійне забезпечення життєдіяльності особи.

А тому у цій інформаційній статті ми поговоримо про порядок оскарження рішення МСЕК, якщо вона відмовила особі у призначенні відповідної групи інвалідності.

Який існує порядок оскарження рішення МСЕК?

Із аналізу норм українського законодавства завжди можна виділити 2 способи захисту своїх законних прав та інтересів, а саме:

  • досудове звернення до відповідних органів влади для оскарження прийнятого управлінського рішення;
  • звернення до судових органів влади у передбаченому законодавством порядку.

Якщо ми говоримо про досудовий порядок оскарження рішення МСЕК, то він передбачає собою особисте письмове звернення громадянина до комісії, де останній проходив обстеження або до обласної МСЕК протягом одного місяця після отримання відповідного висновку про відмову на призначення відповідної групи інвалідності.

Після розгляду письмового звернення та поданих скаржником документів приймається рішення про проведення повторного огляду.

На повторному огляді комісія додатково перевіряє підстави для призначення інвалідності, і в разі їх виявлення приймає позитивне рішення на користь скаржника.

Якщо і при проведенні повторного огляду особи, їй було відмовлено у призначенні групи інвалідності, то тоді громадянин має право оскаржувати таке рішення до Центральної МСЕК МОЗ України.

У випадках, коли особа вичерпала всі можливі способи захисту своїх законних прав та інтересів, вона зверталась до всіх рівнів МСЕК та їй було відмовлено у призначенні групи інвалідності, то тоді необхідно звертатися до судових органів влади.

Громадянин має право протягом 6 місяців подати заяву до суду на оскарження рішення МСЕК з моменту, коли він дізнався, що його законні права та інтереси були порушені.

Якщо особа вже скористалася раніше досудовим порядком вирішення спору щодо оскарження рішення МСЕК, то тоді вона має лише 3 місяці для звернення до судових органів влади.

Варто зазначити, що при зверненні до судових органів влади в таких категоріях справ потрібно сплачувати судовий збір в розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що з 1 січня 2024 року складає - 1211,20 грн.

Якщо громадянин звільнений від сплати судового збору, то потрібно надавати підтверджуючі цю обставину документи.

Залишилися питання щодо порядку оскарження рішення МСЕК?

У такому разі правова допомога від адвокатського бюро “Приходько та партнери” буде як ніколи доречною.

Юристи компанії чудово розуміються на даній проблематиці, адже постійно допомагають громадянам успішно отримувати відповідну групу інвалідності на практиці. Крім того, ми гарантуємо результат при зверненні. А тому поспішайте та приходьте на консультацію саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація