Фото: Порядок оскарження податкових повідомлень-рішень

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Порядок оскарження податкових повідомлень-рішень

Час прочитання: 3 хв.

Податкове повідомлення-рішення є письмовим повідомленням з боку ДПС щодо того, що платник податку повинен сплатити певну суму грошового зобов’язання. У багатьох випадках податківці формулюють ППР на підставі результатів перевірки. Це відбувається згодом після того як вони склали акт. Пропонуємо більш детально дізнатися про поширені види перевірок, їх підстави та порядок оскарження рішень податківців.

Види податкових перевірок

Одним з найбільш поширених типів податкових перевірок є фактичні. Їх проводять за тим місцем, де платник податків веде свою фактичну господарську діяльність. Наприклад, це може бути магазин, офіс чи МАФ. Предметом перевірки є питання обігу готівки, наявність ліцензій, ведення касових операцій, дотримання норм трудового права. Фактичні перевірки проводяться на підставі рішення керівника контролюючого органу. Це рішення має бути оформлене у відповідний наказ. Платнику податків повинні вручити його копію. Аби провести фактичну перевірку, платника податків не зобов’язані попереджати.

 

Також варто детальніше торкнутися такого питання як документальні позапланові перевірки. Серед підстав для проведення такої перевірки є:

  1. надходження до контролюючого органу інформації про те, що платник податків порушує валютне чи податкове законодавство;
  2. неподання податкової декларації у встановлений законодавством термін;
  3. подання до ДПС уточнюючого розрахунку;
  4. виявлення недостовірних даних у деклараціях;
  5. подання до ДПС заперечення до акта перевірки.

Як свідчить статистика, лише у період з 2017 по 2021 рік 74% випадків проведення податкових перевірок завершувалися тим, що складався акт. Такий документ податківці складають у випадках, коли фіксують порушення. За 2 подальших роки показник перевірок, за результатами яких складається акт, зріс до 85%. Можна було б припустити, що бізнес справді так масово порушує податкове законодавство, однак на практиці все відбувається інакше, а дії та бачення податківців щодо наявності порушення часто бувають необґрунтованими. Про це свідчить той факт, що близько в 87% справ, де оскаржуються дії представників ДПС, рішення повністю або бодай частково є на користь саме платників податків.

 

Чим ми можемо бути корисними?

Податкове право належить до тих галузей юриспруденції, котрі перебувають у фокусі практики адвокатського бюро «Приходько та партнери». Коли ми працюємо з клієнтами у таких запитах, то можемо надати наступні послуги:

  • Консультування. Якісна консультація дає змогу отримати відповіді саме на ваші запитання, не шукаючи потрібну інформацію між великого масиву даних у законодавстві.
  • Підготовка ТОВ до перевірки та супровід перевірки. Це допомагає звести до мінімуму ризик порушень з боку податківців.
  • Оскарження ППР та результатів перевірки. Ми добре володіємо як адміністративним способом оскарження (на подання скарги до ДПС законодавство виділяє 10 робочих днів з моменту отримання ППР), так і вміємо якісно представити інтереси клієнтів у судовій інстанції.

Команда нашого адвокатського бюро допоможе вам професійно. Ми регулярно маємо справу з кейсами у царині податкового права, тож добре на них розуміємося. Заповніть форму на сайті та довірте податково-правові аспекти нашим фахівцям.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація