ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ ПОСТІЙНОГО ДОГЛЯДУ

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Керівник практики сімейного права

Експерт в галузі сімейного, цивільного, трудового права, права інтелектуальної власності.

Зв'язатися зараз

ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ ПОСТІЙНОГО ДОГЛЯДУ

Час прочитання: 3 хв.

Якщо ви доглядаєте за кимось зі своїх немічних родичів, які не можуть самостійно забезпечити собі побутове самообслуговування, ви можете оформити за такою людиною постійний догляд та отримати цілий ряд переваг, забезпечених законодавством.

Чому догляд важливо оформити юридично правильно

Поряд з нормативно-правовим регулюванням, у суспільстві велику вагу має звичаєве право та мораль. Тому питання догляду за літніми батьками чи іншими людьми, які не мають можливості самі вести побут, вважається в народі таким, що не потребує додаткового регулювання. Такий моральний обов’язок здебільшого сприймають за аксіому та не надто намагаються його проаналізувати з позиції правової площини. Однак воєнний стан дуже змінив ставлення до цих речей, оскільки людина, яка фактично здійснює постійний догляд за родичем, але не зафіксувала це у правовому полі, підлягає мобілізації.

З огляду на згаданий факт, дуже важливо вчасно оформити такий догляд, аби під час взаємодії з представниками військкомату володіти необхідною документацією.

А ще оформлення постійного догляду за особою, яка цього потребує, відкриває нові можливості в контексті потенційної евакуації, коли ви плануєте виїхати за кордон. Якщо ви вирушаєте у статусі супроводжуючої особи, то можете вільно перетнути державний кордон. Такий статус є достатньою підставою, коли він належним чином задокументований.

 

Отож, чим можуть допомогти профільні юристи:

 1. Надати повну, вичерпну та всебічну інформацію, завдяки якій вам не доведеться шукати самостійно законодавчі норми та зіставляти їхні довоєнні й нинішні редакції.
 2. Експерти зорієнтують щодо кожного документу та покрокового алгоритму, яким чином оформлюється постійний догляд.
 3. Допомогти вам у взаємодії з відповідними державними органами.

Коли людина намагається вирішити такі питання самотужки, вона затрачає багато часу, сил та нервів, стикаючись з бюрократичними нюансами. Якщо в мирний період це не є настільки критичним, то в часі війни така ситуація створює додаткові ускладнення. Коли людині приходить повістка, вона не має документів, аби підтвердити ту фактичну реальність, що здійснює догляд за немічним родичем. Відтак, звернення до фахівців, які допоможуть якісно пришвидшити процес та закрити це питання, рятує ситуацію.

Чи є постійний догляд ідентичним режиму опіки та піклування

Таке питання можна доволі часто почути від клієнтів, які планують оформити постійний догляд та вагаються щодо того, чи саме цей формат взаємин з немічним родичем є оптимальним. Дійсно, між згаданими правовими поняттями існує суттєва відмінність.

Постійний догляд може бути встановлено не лише над дитиною чи особою зі стійкими ментальними проблемами, а й за дієздатними людьми, які однак не мають працездатності та не здатні забезпечити собі побутового самообслуговування. Якщо казати простими словами, то йдеться про те, що догляд може бути встановлений за людиною, яка не є психічно хворою, але при тому, в силу віку чи стану здоров’я, не може про себе подбати сама. У такому випадку для встановлення догляду потрібна згода людини, за якою доглядатимуть.

Серед осіб, які можуть потребувати догляду, є:

 • ті, у кого зафіксована інвалідність дитинства;
 • люди, котрі мають І групу інвалідності;
 • ті, хто досяг 80 років та не може про себе дбати в силу віку;
 • психічно хворі люди з інвалідністю І та ІІ груп.

 

Щоб оформити догляд, потрібно підготувати документи:

 • Заяву майбутнього доглядальника.
 • Заяву того, за ким доглядатимуть, якщо йдеться про повнолітню людину, яка не має психічних захворювань.
 • Ваш паспорт та паспорт згаданої особи.
 • Медичну довідку.
 • Довідку, де зазначена ваша реєстрація місця проживання.
 • Довідку про право користування чи власності на майно.
 • Довідку, видану лікарською комісією, що ви можете здійснювати догляд та маєте для того достатнє здоров’я.

Закон України «Про соціальні послуги» визначає те, що ви можете отримати пільги й матеріальну компенсацію за здійснення такої роботи. Ми проконсультуємо вас про те, якими є умови для отримання цього, а також розповімо про обсяги. Тож звертайтеся – і ми допоможемо вам упорядкувати всі питання, пов’язані з доглядом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація