Фото: Порядок обчислення вислуги років військовослужбовцям

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз

Порядок обчислення вислуги років військовослужбовцям

Час прочитання: 3 хв.

Профільним нормативно-правовим актом, яким керуються в питанні обчислення вислуги років військовослужбовцям, є Постанова Кабміну № 393. Якщо ознайомитися з текстом цього документу детально, то можна побачити те, яку велику кількість змін було внесено в нього на різних етапах. Це стосується як періодів до повномасштабного російського вторгнення, так і після його початку. Разом з тим, законодавство не перестає трансформуватися. Новий Закон № 3633, який був прийнятий у квітні 2024 року та вніс зміни до статті 17-1 Закону № 2262, передбачив підстави для зарахування вислуги років на пільгових підставах.

Що змінилося у законодавстві на користь пенсіонерів?

Ті важливі зміни, про які згадувалося, надали можливість зарахування 1 місяця служби за 3 місяці, якщо йдеться про відтинки часу, протягом яких військовослужбовець брав безпосередню участь у заходах, спрямованих на оборону України.

Таким чином, актуальні норми законодавства направлені на те, щоб зробити соціальне забезпечення військових пенсіонерів справедливим та відповідним до вимог часу. Однак на практиці є цілий ряд проблем із застосуванням цих правових норм.

 

З чим стикаються військові пенсіонери в практичній площині?

Державні органи, котрі уповноважені здійснювати розрахунок і призначення пенсій, часто не зараховують пільгову вислугу років до загальної. Результатом стає те, що військовослужбовцеві відмовляють у призначенні пенсії на пільгових умовах. Ця проблема сьогодні має великі масштаби. Навіть єдиної практики ВСУ з приводу неї немає.

На що спиратися пенсіонеру в правовому полі?

Якщо законодавець передбачив зарахування вислуги років до пенсії саме за таким принципом, як це було вказано, норма закону повинна враховуватися та виконуватися на практиці. Тож потрібно відстоювати свої права та законні інтереси.

Тут послідовність дій є наступною:

  1. спочатку варто звернутися до уповноважених державних органів для врахування вислуги років на пільгових умовах;
  2. отримавши письмову відмову, потрібно звертатися до адміністративного суду.

Справи, у яких відповідачем виступають державні органи або їх конкретні посадові особи, розглядаються в порядку адміністративного судочинства.

Чому варто звернутися до фахівців?

Постійні зміни законодавства, про які вже згадувалося вище, роблять правове поле дуже динамічним. Для того, аби ефективно вирішувати питання, які знаходяться на перетині військового та пенсійного права, потрібно мати достатні теоретичні знання та практичний досвід, а також – регулярно здійснювати моніторинг новин юридичної галузі. Водночас ані згадана динаміка, ані відсутність єдиної практики ВС не є причинами для того, щоб відмовитися відстоювати свої права.

 

Варто звертатися до професіоналів, які можуть допомогти справді компетентно. Саме такі експерти з військового та пенсійного права працюють в команді адвокатського бюро «Приходько та партнери». Ми надаємо послуги одразу в кількох форматах. Це:

  • Консультування. Ми відповімо на всі ваші запитання та допоможемо зорієнтуватися щодо перспектив і подальшого плану дій.
  • Супровід у взаємодії з уповноваженими державними органами. В цьому напрямку ми готові виконати усі необхідні дії, котрі не вимагають вашої особистої присутності.
  • Представництво інтересів у суді. Якщо інші правові механізми виявилися неефективними, ми йдемо до судової інстанції.

Наша команда працює на результат та використовує усі правові можливості, доступні для захисту прав клієнтів. Щоб отримати консультацію юриста або замовити юридичний супровід справи - заповніть форму на сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація