ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ

Час прочитання: 2 хв.

Одне з найбільш поширених правопорушень у цьому контексті – незаконний перетин або спроба незаконного перетину кордону.

Після початку повномасштабного російського вторгнення ця проблема стала особливо актуальною. Прагнучи захистити себе від ризиків, які несе війна, люди часто перетинали державний кордон з порушеннями. Однак це не відміняє дію чинного законодавства, хоча його норми й стали більш м’якими у нинішній час.

У яких обставинах здебільшого відбувається це правопорушення?

Як правило, людина або перетинає кордон у місці, яке для цього не встановлено, або робить це за невідповідними документами. Ще часто буває так, що подається недостовірна інформація про себе.

Попри складний час, існують певні правила. І те, що вони зараз є пом’якшеними, не скасовує їх дію. Якщо є встановлені пункти пропуску, де можна перетинати кордон, то саме через і потрібно потрапляти на територію іншої держави. Ідентичне стосується і документів, коли їхній перелік є максимально спрощеним.

Як відбувається фіксація правопорушення?

Таке правопорушення фіксують у 2 етапи:

  • Прикордонна служба спочатку складає відповідний протокол.
  • Далі на місце прибувають слідчі. Існує Єдиний реєстр, куди вноситься інформація щодо досудових розслідувань. Її вносять туди саме вони.

Іноді буває так, що прикордонники чи слідчі діють з процесуальними порушеннями. А там, де бачать спробу незаконного перетину кордону, часто можна відстояти інтереси людини, на яку склали такий протокол. Тож якісна юридична допомога може бути дуже доречною.

Яке законодавство є актуальним у цій сфері?

Якщо ви часто перетинаєте кордон і хочете бути впевненими у тому, що все робите відповідно до чинних правових норм, то доцільно буде ознайомитися з нормами закону «Про державний кордон України». Це ключовий нормативно-правовий акт, який визначає базові аспекти таких питань. А ще варто звернути увагу на офіційні ресурси Державної міграційної служби. Після початку повномасштабної війни правила перетину кордону регулярно змінюються.

Справа в тому, що закон визначає лише загальні положення по цій темі. А доповнюють та конкретизують їх підзаконні нормативні акти. З огляду на те, що суспільна та воєнна обстановка є динамічною, уповноважені органи роблять потрібні зміни з її урахуванням на конкретний момент часу. Тож добре буде відслідковувати ці зміни саме на офіційному сайті ДМС.

Що робити, якщо за кордоном Ви втратили документи?

Коли людина потрапляє в таку ситуацію, вона спочатку переживає великий стрес. Однак не варто лякатися, адже подібні випадки іноді дійсно трапляються, а уповноважені органи влади мають чіткі алгоритми, як діяти. Тому вам потрібно звернутися з заявою до поліції тієї країни, де ви перебуваєте, а також – до консульської установи. Вам видадуть тимчасові документи для перетину кордону, а відновити паспорт можна буде вже по приїзду.

Якщо на Вас склали протокол про порушення перетину кордону, не поспішайте вважати справу програшною. Звертайтеся до наших юристів – і ми зробимо усе можливе, аби фахово допомогти Вам відстояти свої права та інтереси.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація