"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".
Помічник адвоката
Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.
Порушення прав військовослужбовців
Ключові засади у сфері захисту прав військовослужбовців визначені Законом України «Про соціальний статус військовослужбовців та членів їх сімей» № 2011-XII, котрий був прийнятий 20 грудня 1991 року. Саме цим нормативно-правовим актом встановлено систему правового захисту, котра покликана гарантувати військовим сприятливі умови, аби вони могли здійснювати свій конституційний обов’язок, захищаючи Україну. Разом з тим, порушення прав військовослужбовців не є рідкістю. Особливо – зараз, під час воєнного стану, коли кількість громадян, котрі поповнили ряди Збройних Сил, збільшилася багатократно.
Юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» пропонують свої послуги у випадках, якщо ваші права як військовослужбовця були порушені. Військове право – серед топових царин юриспруденції, на яких ми спеціалізуємося. Тож ви можете отримати кваліфіковану та якісну допомогу, звертаючись до нас.
Якими є поширені випадки порушення прав військових?
Порушення прав військовослужбовців можуть мати різний характер. Наприклад, доволі розповсюдженою ситуацією є незаконна відмова у тому, аби звільнити людину зі служби за наявності підстави. Також це може бути невиплата передбачених коштів. Перша з цих ситуацій може розгортатися за різними сценаріями.
Наприклад, у військовослужбовця народилася третя дитина, і він став багатодітним батьком трьох дітей до 18 років, однак цю обставину не хочуть враховувати. Або ж – він отримав поранення чи відбулося потужне загострення хронічної хвороби, а представники ВЛК у своєму висновку бачать людину суттєво «здоровішою», аніж вона насправді є. Це лиш окремі проблеми, з якими стикаються військові. Насправді ж спектр ситуацій є значно ширшим. Наша команда, допомагаючи військовослужбовцям юридично, допомагає відновити справедливість та домогтися реалізації права на звільнення.
Ще одна розповсюджена категорія запитів пов’язана з порушенням прав військових на отримання належного грошового забезпечення, зокрема – його перерахунок. Військовим, котрі проходили службу з 2020 року по травень 2023 року, варто знати те, що вони мають право на перерахунок грошового забезпечення.
І ще одна історія, котра є достатньо повторюваною, пов’язана з відмовою у призначенні пенсійного забезпечення як учаснику бойових дій. Загалом перелік можливих ситуацій, де військовослужбовці стикаються з порушенням своїх прав, є досить великим.
Якими є ключові способи впливу на ситуацію?
Є 2 ключові шляхи, яким чином можливо рухатися у правовому полі для того, аби відстояти порушене право:
- Досудовий спосіб. Він полягає у написанні скарги уповноваженій посадовій особі. Як показує практика, цей правовий інструмент не завжди є дієвим.
- Судовий спосіб. Відповідна заява подається до адміністративного суду.
Як свідчить наша тривала практика, саме судовий спосіб дозволяє якісно вплинути на ситуацію, оскільки рішення суду є обов’язковим до виконання.
Наші юристи та адвокати з військового права щоденно працюють з різними запитами, тож мають необхідний досвід і навички, щоб вирішувати питання різного характеру. Ми допоможемо Вам дієво, оскільки звикли завжди працювати на результат. Заповніть форму на сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Помічник адвоката
Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.
Кейси по темі статті:
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня