"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

ПОМИЛКОВИЙ УТОЧНЮЮЧИЙ РОЗРАХУНОК

  У чинному законодавстві відсутня можливість відкликати податкову звітність як помилково подану або яка не відповідає ознакам податкової декларації. Іншими словами, таке право платника в ПКУ просто не передбачено. Виправитися можна тільки шляхом подачі нового УР.

 У подібній ситуації – в разі помилкового подання податкової звітності (подали звітність, яку взагалі не потрібно подавати, або подали не в той контролюючий орган) – податківці пропонують керуватися п. 50.1 ПКУ (див. 135.02 ЗІР). Тобто помилкову податкову декларацію фіскали радять обнулити шляхом надання УР.

 Хоча до недавнього часу вони пропонували в такому випадку письмово в довільній формі звернутися до контролюючого органу з обґрунтуванням обставин помилкового подання податкової звітності та проханням не визнавати таку звітність податковою (див. Консультацію з 135.02 ЗІР, що діяла до 27.04.2018 р).

 Виправлення помилок, допущених при заповненні уточнюючого розрахунку, здійснюється шляхом подачі нового УР з урахуванням показників попереднього уточнюючого розрахунку (101.24 ЗІР). А значить, щоб виправити помилковий УР, необхідно заповнити новий УР. Порядок заповнення нового УР буде наступним:

 Дані УР зі статусом «Повністю введено» відображаються в інтегрованої картці платника (ІКП) датою подання такого уточнюючого документа в орган УКРІНФОРМ. У ІКП відображаються показники графи 6 УР.
– в графу 4 переносимо показники графи 5 помилкового УР;
– в графі 5 відображаємо всі показники з урахуванням виправлених помилок;
– в графу 6 – абсолютне значення помилки по всіх заповнених в такому УР рядках з відповідним знаком (+/-).

 У разі якщо абсолютне значення дорівнює нулю, то відповідний рядок не заповнюється.

 Врахуйте: якщо хибним УР вилізла до сплати в бюджет помилкова сума ПЗ і її не платити, то платнику світить штраф 5% (п. 120.2 ПКУ).
Крім того, податківці незаконно лякають штрафом за п. 126.1 ПКУ.
Можливо дешевше буде сплатити помилкову суму податкових зобов’язань, якщо вони того зажадають. А вже після того, як ляже в ІКП новий УР, можна подати заяву про повернення надміру сплаченого податку (п. 43.3 ПКУ).

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація