ПОЛІТИЧНИЙ ПРИТУЛОК В УКРАЇНІ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права

Зв'язатися зараз

ПОЛІТИЧНИЙ ПРИТУЛОК В УКРАЇНІ

Час прочитання: 2 хв.

 Вже протягом багатьох тижнів новини сповіщають про численні народні протести в Республіці Білорусь, що пов’язані із місцевими виборами. При цьому значна кількість людей затримується правоохоронними органами, а інші – змушені виїжджати за кордон. У зв’язку із цим актуалізується питання отримання статусу біженця в Україні.

 В нашій державі процедура визнання біженцем, регламентована Законом № 992-VIII від 08.07.2011 року.

 Законодавче визначення поняття політичний біженець наведено у статті 1 даного Закону, де головною ознакою такої особи є наявність в іноземця обґрунтованих побоювань стати жертвою репресій чи переслідування.

Для того, щоб отримати статус біженця, потрібно зібрати необхідні документи та дотриматися чіткого алгоритму дій:

  • насамперед, особа, що досягла 18-річного віку звертається із заявою до міграційної служби, де зазначає обставини, що стали причиною такого звернення. До заяви додаються документи, що підтверджують особу, факт переслідування, чотири фотокартки. Також міграційна служба відбирає відбитки пальців заявника;
  • протягом 15-ти днів з моменту подачі заяви, такій особі призначається зустріч, де розглядаються подані документи та досліджується викладена інформація (так званий попередній розгляд);
  • у тримісячний строк здійснюється остаточний розгляд заяви і приймається остаточне рішення.

 На підставі цього, заявнику видається довідка про звернення за захистом в Україні.

 Разом з тим, непоодинокими є випадки відмови. Рішення про відмову надсилається у триденний строк з моменту його прийняття. У такому разі необхідно звернутися за правовою допомогою, якщо раніше цього не було зроблено.

Так, існує два шляхи оскарження такої відмови:

  • адміністративний спосіб;
  • судовий спосіб.

 Для використання адміністративного механізму оскарження, заявник в п’ятиденний строк з моменту письмового повідомлення повинен звернутися зі скаргою до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту. Строк дії виданої довідки заявнику продовжується на строк розгляду скарги. При цьому, документи, що посвідчують особу залишаються в міграційної служби.

 У разі, якщо заявник не звернувся зі скаргою до центрального органу, міграційна служба вилучає довідку про звернення за захистом в Україні та повертає документ, що посвідчує особу.

 Судовий спосіб оскарження є альтернативним, для чого потрібно звернутися з адміністративним позовом про оскарження рішення про відмову. При цьому, варто дотримуватися чітких приписів Кодексу адміністративного судочинства для того, щоб Вашу заяву не залишили без руху чи без розгляду.

 У разі якщо у Вас виникли труднощі з отриманням статусу біженця, або ж Ви потребуєте правової допомоги з отриманням інших міграційних послуг – звертайтеся до юридичної компанії «Приходько та партнери», ми надамо Вам якісну та професійну правову допомогу!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація