ПОДВІЙНЕ ОПОДАТКУВАННЯ. ПРИЧИНИ ТА НАСЛІДКИ.

"Досконалість виконання у будь-якому аспекті вашого питання - наше кредо!"

Сіренко Микола Сергійович

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз

ПОДВІЙНЕ ОПОДАТКУВАННЯ. ПРИЧИНИ ТА НАСЛІДКИ.

Час прочитання: 3 хв.

З початку запровадження воєнного стану в Україні багато наших громадян виїхали в інші держави. Протягом перших місяців вони освоювалися, а далі багато хто почав самостійно заробляти собі на життя та працювати. І тут виникла ситуація, коли працюючі громадяни України мають сплачувати податки як в країні в якій працюють, так і в Україні. Тобто відбувається так зване подвійне оподаткування. Багато хто й не знає, що через певний період стає податком резидентом.

Причини 

Найперша причина в тому, що громадяни, які перебувають за кордоном, можуть перебувати в трудових відносинах з роботодавцями з України. Працюючи дистанційно громадяни сплачують податки з заробітної плати в Україні. Але в європейських країнах таких як Польща, Німеччина, Чехія та ряд інших європейських країн вважається, що якщо особа перебуває на  території країни більше як пів року, а це 183 дні, то вона автоматично стає податковим резидентом. Податкові резиденти зобов'язані сплачувати податки в країні, якій вони фактично перебувають. І це стосується не лише найманих працівників, але й фізичних осіб-підприємців (ФОП) які зареєстровані в Україні..

Наслідки подвійного оподаткування 

Основний наслідок від подвійного оподаткування - це додаткові фінансові витрати для громадян.  Але існує ряд країн, які сьогодні розуміють становище українців та на місцевому рівні впроваджують програму звільнення від оподаткування на території країни де перебувають наші громадяни.

До таких країн відносяться Литва та Ірландія. Інші також роблять певні поступки для наших громадян спираючи на Міжнародні договори та Конвенції.

Подвійне оподаткування на прикладі Польщі 

Польща найбільш лояльніша держава до наших громадян. За законодавством Польщі, якщо іноземець на законних підставах перебуває на території країни, то після спливу 183 дні він стає податковим резидентом.

Але відповідно до роз'яснень Міністерства фінансів Польщі, якщо українці які через війну проживають в Польщі не отримують доходів, то сплачувати податки не потрібно. Але якщо громадяни України працюють на законних підставах в Польщі та отримують дохід не в Україні, а в Польщі, то податки сплачуються в польську казну.

Як уникнути подвійного оподаткування?  ПОДВІЙНЕ ОПОДАТКУВАННЯ

Найперше необхідно ознайомитися з податковим законодавством країни в якій Ви перебуваєте. Багато краї мають двосторонні угоди з Україною щодо уникнення подвійного оподаткування. Далі не зайвим буде проконсультуватися з податком адвокатом. Адже кожна  ситуація є індивідуальною.

Не варто користуватися порадами з інтернету та знайомих, адже двох ідентичних ситуацій майже не буває. Не всі країни лояльні до України, в кожній можуть бути свої нормативні акти та зміни до них. Деякі з країни вимагають від податкових резидентів подавати декларації. Для того, щоб не платити податки двічі краще добре аналізувати законодавство країни перебування і тоді проблем з оплатою податків не буде.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація