Поділити комерційну нерухомість на окреме майно

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Поділити комерційну нерухомість на окреме майно

Час прочитання: 2 хв.

Спільне інвестування в комерційну нерухомість, реалізація різноманітних бізнес-моделей, які спрямовані на диверсифікацію власних ризиків з подальшим їх поділом з партнерами, дуже часто приводить до ситуацій, коли власники одного об’єкта нерухомості хочуть розподілити його на окреме майно. Наприклад, на сьогодні дуже поширеною являється практика інвестування в будівництво логістичних, торговельних та інших комерційних площ. Специфіка правовідносин, яка складається в цій ситуації, виглядає наступним чином: кожен власник володіє своєю відокремленою частиною в одному об’єкті, при цьому вони зацікавлені в спільному володінні й утриманні всіх комунікацій,  мереж та місць загального користування. Якщо Вам потрібно поділити комерційну нерухомість на окреме майно, юристи Приходько та Партнери допоможуть Вам в цьому.

Як відбувається розділ комерційної нерухомості на окреме майно?

Для початку згадаємо, що таке комерційна нерухомість. Комерційна нерухомість – це нерухомість, яка може приносити дохід у товарному чи грошовому вираженні. До категорії «комерційна нерухомість» входять: виробничі та торговельні приміщення, ресторани, кафе, розважальні комплекси, готелі та ін.

Для розділу комерційної нерухомості на кілька окремих приміщень треба в обов’язковому порядку отримати згоду від всіх власників нерухомості. Важливо: якщо в процесі поділу виникають будь-які суперечки, їх розв’язання можливе тільки в судовому порядку.

Реєстрація комерційної нерухомості на окремі об’єкти передбачає наявність реальної фізичної можливості поділу. Тобто, в приміщенні має бути ізольований вхід та вихід. Окрім цього, поділ комерційної нерухомості має відповідати чинним будівельним нормам. Він можливий тільки стосовно об’єктів, які не являються предметом судового розгляду, не перебувають під арештом або у заставі.

Серед документів, які потрібні для поділу комерційної нерухомості:

  1. Паспорт власника та ІНН.
  2. Проєкт будівництва (якщо додатково планується проведення реконструкції).
  3. Технічний паспорт на приміщення (за наявності).
  4. Документ, який являється підтвердженням права власності на нежитлове приміщення.

Кожне з приміщень в результаті поділу матиме свій технічний паспорт із зазначенням характеристик об’єкта.

Допомога юристів в розділі комерційної нерухомості

Якщо Вам потрібна допомога в поділі комерційної нерухомості на окреме майно, в цьому Вам допоможуть юристи Приходько та Партнери.

Серед наших переваг:

  • Консультування в режимі 24/7.
  • Співпраця з нами чітко регламентована договором.
  • Оформлення всіх необхідних документів «під ключ».

АВТОАДВОКАТ ПО СТ. 130 КУоАП

На вартість поділу комерційної нерухомості на окреме майно впливають наступні фактори:

  • Місце розташування комерційної нерухомості.
  • Дотримання всіх будівельних правил та норм.
  • Наявність всього пакета документів.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг юриста з поділу комерційної нерухомості на окреме майно заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація