Поділ та виділ квартири, будинку, землі що є у спільній частковій власності

«Укладаємо юридичні фундаменти для нерухомості та земельного розвитку!»

Дроботова Любов Дмитрівна
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз

Поділ та виділ квартири, будинку, землі що є у спільній частковій власності

Час прочитання: 3 хв.

Дуже часто в житті трапляються ситуації, коли будинок чи інша житлова нерухомість знаходяться у власності одночасно  декількох осіб, тобто, в спільній частковій власності. В цьому випадку неможливо розпоряджатися часткою без згоди іншого співвласника. Що робити в ці ситуації? Питання висвітлюють юристи  PRIKHODKO & PARTNERS.

 Поняття спільної часткової власності

Спільним вважається майно, яке перебуває одночасно у власності двох або більшої кількості осіб (тобто, співвласників).

Виділяють 2 види спільної власності:

  • Часткова

Передбачає власність двох і більшої кількості осіб. При цьому виділяється частка кожного з них у праві власності.

  • Сумісна

Власники – дві і більше осіб, частка власності кожного з них – не визначена.

Суб’єкти права спільної власності – юридичні та фізичні особи, територіальні громади, держава.

 Специфічні характеристики спільної часткової власності

Спільна часткова власність – специфічна конструкція, яка вирізняється наступними характеристиками:

  1. Єдність об’єкта

Кожен з учасників спільної часткової власності має не частку майна в натурі, а частку в праві власності на майно в цілому. Ці частки – ідеальні й визначені відповідними % від цілого.

  1. Множинність суб'єктів

Право власності характеризується наявністю одного суб’єкта, який має відповідне майно (наприклад, будинок чи інша нерухомість знаходяться у власності однієї особи). Що стосується спільної часткової власності, вона характеризується множинністю суб’єктів (наприклад, один будинок у власності двох осіб).

Відповідно до частини третьої статті 358 Цивільного кодексу України кожен із осіб-співвласників має право на отримання у володіння та користування визначеної частини спільного майна. Ця частина відповідає його частці у праві часткової спільної власності.

Виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності

Виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності передбачає поділ одного з об’єктів нерухомості, наприклад, одного будинку на самостійні об’єкти, які будуть мати допоміжні споруди/приміщення та власний вхід. Проблема розподілу спільного володіння може розв’язуватися в суді або за домовленістю.

Важливо: поділ об’єкта нерухомості на самостійні об’єкти повинен відповідати всім умовам, які передбачені актуальними державними будівельними стандартами.

Поділ як у судовому, так і добровільному порядку можливий за однієї єдиної умови – співвласники мають оформлені документи права власності або права на користування земельної ділянки під будинком. Якщо документи на землю відсутні, виділ часток здійснити неможливо.

Окрім цього, для поділу об’єкта нерухомості необхідна технічна можливість виділення відокремленого приміщення з власним входом для кожного співвласника. Якщо відсутня будь-яка з вказаних вище умов, виділ не буде відповідати вимогам чинного законодавства, а отже, буде неможливим як в добровільному, так і в судовому порядку.

Різниця понять поділу і виділу майна

Дуже важливо розмежувати поняття поділу і виділу майна. Поділ майна передбачає розподіл власності, яка знаходиться в частковій спільній власності між усіма співвласниками. При цьому правовідносини часткової спільної власності припиняються.

Якщо мова йде про виділ частки майна, правовідносини спільної часткової власності в більшості випадків зберігаються. Припиняються вони лише для співвласника, який бажає виділити свою власність.

Якщо Вас цікавить питання поділу та виділу квартири, будинку, землі що є у спільній частковій власності, звертайтесь до наших юристів – фахівців PRIKHODKO & PARTNERS.

Чекаємо на консультації! Для розрахунку ціни послуг адвоката з поділу та виділу нерухомості, що знаходиться у спільній частковій власності заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація