ПОДІЛ СПІЛЬНОГО МАЙНА ПОДРУЖЖЯ

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

ПОДІЛ СПІЛЬНОГО МАЙНА ПОДРУЖЖЯ

Час прочитання: 2 хв.

Виникнення шлюбних стосунків у подружжя зумовлює появу нових прав і обов’язків, зокрема щодо набутого ними майна. У більшості випадків таке майно вважається спільним і при розлученні підлягає поділу між чоловіком та дружиною. Проте, існує безліч нюансів, відповідно до яких вказане майно може бути визнане особистою приватною власністю одного з подружжя.

За загальним правилом, кожна набута за період шлюбу річ є такою, що належить подружжю на праві спільної сумісної власності, окрім предметів індивідуального користування. Але за деяких обставин законодавство встановлює винятки щодо визначення режиму даного майна.

Насамперед, подружжя має змогу самостійно дійти згоди у цьому питанні, уклавши шлюбний договір або договір про поділ майна, які мають бути нотаріально посвідчені. При виникненні спору про поділ майна справа може бути вирішена в судовому порядку.

Яке майно вважається особистим?

  • Право особистої приватної власності поширюється на все майно, набуте до шлюбу;
  • Отримане одним з подружжя на підставі договору дарування або спадкування;
  • Придбане за особисті кошти особи;
  • Набуте шляхом приватизації. 

Неподільні речі

У разі, коли подружжя бажає поділити майно, яке реально не може бути розділене (наприклад, будинок чи автомобіль), чоловік або дружина за власною згодою може отримати грошову компенсацію у розмірі вартості своєї частки, а право власності на неї перейде до іншого з подружжя. Якщо сторони не погоджуються на подібний варіант, суд може залишити їм майно на праві спільної часткової власності.

АВТОАДВОКАТ ПО СТ. 130 КУоАП

Майно, набуте у незареєстрованому шлюбі

Досить поширеними є випадки, коли чоловік та жінка фактично проживають однією сім’єю, мають спільний побут та стосунки, але з певних причин не бажають реєструвати шлюб.

За таких обставин майно, набуте ними під час спільного проживання, може належати їм на праві спільної сумісної власності. Вказані особи теж мають право на поділ майна шляхом укладення нотаріального договору або в суді.

Важливо! Якщо шлюб між подружжям не розірвано, позовна давність до вимог про поділ спільного майна не встановлена. Після розлучення застосовується позовна давність у 3 роки з дня, коли особі стало відомо про порушення її права власності.

На практиці кожна ситуація, з урахуванням життєвих обставин, є особливою та може відрізнятись від загальноприйнятих положень, тому важливо вчасно звернутись за правовою допомогою. Юристи та адвокати Компанії «Приходько та партнери» неодмінно зможуть здійснити аналіз документів, на підставі цього надати індивідуальні консультації та захистити Ваші інтереси в суді.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація