Поділ спадкового майна

"Ваш успіх - наша мета: звернувшись до нас, ви отримуєте індивідуальний підхід, що забезпечує швидке та ефективне вирішення ваших юридичних питань."

Григорʼєва Анастасія Дмитрівна
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз

Поділ спадкового майна

Час прочитання: 2 хв.

Спадкове майно завжди було предметом суперечок між майбутніми його спадкоємцями, оскільки кожна людина може вважати, що йому належить більше по праву, ніж це передбачає закон.

Це в першу чергу повʼязано з тим, що кожен громадянин в своїй сімʼї піклувався про спадкодавця по різному, що призводить до нерівномірного внеску осіб серед майбутнього формування спадкового майна.

Тим паче на практиці все може закінчуватись не тільки звичайними сварками, а ще й судовою тяганиною.

А тому актуальність даної тематики завжди існувала в українському суспільстві. У цій статті ми з вами розглянемо як здійснити поділ спадкового майна відповідно до нормативно-правових актів України.

Який може бути розмір часток кожного спадкоємця при поділі спадкового майна?

ЦКУ зазначає, у випадках прийняття спадщини за законом частки кожного спадкоємця є рівними між собою.

Проте, якщо спадщина містить в собі тільки рухоме майно, то спадкоємці в усному форматі домовившись між собою можуть визначити, яка належатиме кожному із них частка у такому спадковому майні.

У випадках, якщо спадщина приймається відповідно до заповіту, то частки також є рівними (стосується тих ситуацій, коли спадкодавець самостійно не визначив частки між спадкоємцями).

Як можна здійснити поділ спадкового майна?

Існує 2 законодавчих механізми при яких можна здійснити поділ спадкового майна, після смерті спадкодавця - це добровільний (укладення договору) та примусовий (судовий) порядки.

Під час добровільного порядку спадкоємці самостійно досягають згоди про поділ спадщини між собою і в такому випадку вони можуть укласти договір, предметом якого і буде все спадкове майно, яке було наявне у спадкодавця на момент його смерті.

Такий договір повинен мати обовʼязково письмову форму та бути при цьому нотаріально посвідченим.

Другий варіант розвитку подій - примусовий (судовий) порядок, виникає тоді, коли спадкоємці не можуть добровільно дійти згоди про належність кожному із них відповідної частки у спадковому майні.

І як наслідок для вирішення цієї ситуації вони звертаються до судових органів влади, де останні й відповідно до всіх обставин по справі та доказів будуть приймати рішення про визначення частки кожного спадкоємця.

Що таке перерозподіл спадкового майна?

У випадках, коли строк на прийняття спадщини вже сплинув і після розподілу окремих часток такого майна серед спадкоємців спадщину прийняли все ж таки інші спадкоємці, то в такому випадку вона підлягає перерозподілу між ними.

Такі громадяни мають право отримати грошову компенсацію за майно, що залишилось у спадщині або прохати передати їм таке майно в натурі.

Якщо ви хочете здійснити розподіл спадкового майна між спадкоємцями, то в такому випадку вам обовʼязково потрібна допомога досвідчених юристів - адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наші юристи мають якісні знання цивільного законодавства, що дозволяє їм допомогти вам на всіх етапах здійснення розподілу такого майна.

Крім того, адвокати нашої фірми завжди знайдуть найкращі шляхи вирішення саме вашої ситуації, враховуючи при цьому всі обставини по справі. А тому не зволікайте та приходьте на консультацію!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація