Поділ майна, якщо один зі шлюбу за кордоном

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

Поділ майна, якщо один зі шлюбу за кордоном

Час прочитання: 3 хв.

Після повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України, яке відбулось 24 лютого 2022 року, велика кількість українців змушена була покинути свої домівки та виїхати за кордон з метою майбутнього працевлаштування або проживання.

Ці всі обставини сприяли тому, що збільшилась кількість розлучень в країні, оскільки суттєво зросла наявність кризових та конфліктних ситуацій між подружжям.

Проте не всі можуть повернутись до України, щоб розірвати укладений шлюб та поділити майно відповідно до норм українського законодавства.

Виникає питання як розірвати шлюб та розділити майно між особами, якщо один із шлюбу постійно перебуває за кордоном,  в чому і вбачається актуальність даної тематики.

У цій статті ми спробуємо дати відповідь на це питання.

Яка процедура поділу майна між подружжям, якщо один із його членів перебуває за кордоном?

У випадках, якщо один із подружжя перебуває за кордоном, а інший знаходиться в Україні, та вони не можуть досягти згоди між собою щодо розподілу спільно набутого майна, то в такій ситуації слід звертатися за загальним правилом до суду за місцем проживання відповідача.

Проте, якщо ж на даний момент місце його проживання вам невідоме, то позовну заяву можна подати за місцезнаходженням майна, що підлягає поділу між подружжям. Але в самій заяві вказати потрібно останнє відоме вам місце проживання відповідача, оскільки суд зобовʼязаний його повідомляти про розгляд справи в цілому.

Судовий орган і вирішуватиме питання щодо рівномірного розподілу майна між особами.

Які особливості процесу?

Під час розподілу майна між подружжям, один із членів якого перебуває за кордоном особливостями судового процесу зазвичай є те, що враховуються такі категорії обʼєктів, що підлягають поділу:

  • сукупність речей або кожна окрема річ, що належить громадянам на праві спільної сумісної власності;
  • кредиторські вимоги подружжя (це можуть бути вимоги, що стосуються різних видів договорів - позики, купівлі-продажу тощо);
  • боргові зобовʼязання подружжя (в них громадяни виступають як боржники і повинні виконати свої зобовʼязання перед кредиторами - повернути річ чи сплатити борг тощо).

Таким чином, при розподілі майна між подружжям суд обовʼязково повинен враховувати ці категорії обʼєктів.

Які види майна підлягають поділу між подружжям?

Сімейний кодекс України визначає, що поділу між громадянами підлягає лише майно, що вважається спільно набутим за час існування шлюбу, або під час спільного проживання між собою (цивільний шлюб), крім речей індивідуального користування (засоби гігієни, одяг, музичні інструменти, будь-які коштовності тощо).

Також не підлягає поділу майно між подружжям, що належить кожному із його членів на праві особистої приватної власності (набуте до шлюбу, отримане на підставі договору дарування або в порядку спадкування, придбане за особисті кошти одного із подружжя тощо).

Окрім того, суд може визнати особистою приватною власністю дружини, чоловіка майно, набуте нею, ним за час їхнього окремого проживання у зв’язку з фактичним припиненням шлюбних відносин.

Якщо ви перебуваєте за кордоном, а інший член подружжя знаходиться в Україні та ви хочете при цьому розлучитись і розподілити майно між собою, то в такому випадку вам не обійтись без кваліфікованої юридичної допомоги, а саме - адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда розуміється на всіх тонкощах сімейного права, адже ми не тільки чудово володіємо знаннями в цій сфері, а й успішно застосовуємо їх на практиці. Щоб переконатись у цьому заповнюйте форму нижче!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація