Поділ майна, яке знаходиться за кордоном

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

Поділ майна, яке знаходиться за кордоном

Час прочитання: 2 хв.

Поділ майна, яке знаходиться за кордоном на сьогодні є актуальним питанням в галузі сімейного права. Це пов’язано з тим, що багато українців виїхало за межі нашої держави та розпочали облаштовувати своє життя на території іноземних країн. Це в свою чергу спонукає людей  одружуватися із іноземцями.

Проте, в майбутній перспективі шлюб може не довго проіснувати між представники різних націй, а тому і набуває актуальності питання його розірвання. В цій статті ми розглянемо, поняття іноземного елементу та особливості поділу майна, що знаходиться за кордоном.

Що таке іноземний елемент?

Якщо ми звернемось до положень СКУ, то не знайдемо ні визначення, ні норм щодо укладення чи розірвання шлюбу за участю іноземного елементу.

В такому випадку на допомогу приходить міжнародне приватне право, в якому говориться, що іноземний елемент проявляється в наступних формах:

  • якщо однією із сторін є громадянин нашої держави, іноземець, особа без громадянства або юридична особа, яка знаходиться за межами території України;
  • на території іноземної країни знаходиться об’єкт правовідносин;
  • або на території іноземної країни мали місце юридичні факти.

З цього випливає, що такі відносини регулюється двома шляхами:

  • перший говорить про вирішення спорів за допомогою відсилання до відповідного законодавства країни, в якій вирішується спір;
  • другий – затвердженням цією державою відповідних міжнародних конвенцій, договорів з окремих питань приватного права.

Які особливості поділу майна, яке знаходиться за кордоном?

Коли шлюб припиняється, постає питання, як розділити спільне майно подружжя на чужині. А тому перш за все потрібно визначити, закони якої держави застосовуються до поділу майна колишнього подружжя, що має іноземний елемент. Для цього необхідно встановити, чи є відповідний дво- чи багатосторонній договір про правову допомогу у цивільних справах, подібно до того, як встановлюється підсудність спору.

Наприклад, Україна ратифікувала Конвенцію СНД про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах. Ця конвенція дозволяє судам країн-учасниць розглядати справи, пов'язані з поділом рухомого майна, що знаходиться на території інших держав.

Водночас, коли справа доходить до поділу нерухомого майна, встановлюється обмежена юрисдикція та застосовуються законодавство країни, де знаходиться майно. Це говориться про так звану виключну підсудність нерухомого майна.

Проте можуть існувати випадки, якщо ви перебуваєте в країні, яка не ратифікувала жоден із відповідних міжнародних договорів або конвецій та хочете розділити рухоме майно, яке набули з іноземцем у шлюбі.

Що робити в такому випадку?

Для вирішення цієї ситуації слід звертатися до колізійних положень Закону України «Про міжнародне приватне право».

Ви перебуваєте з іноземцем у шлюбі та не знаєте як правильно розподілити ваше майно, що знаходиться за кордоном? В такому випадку звертайтесь до юридичної компанії “Приходько та партнери”.

Наша команда спеціалізується на міжнародному приватному праві, а тому знає всі юридичні аспекти вирішення вашого питання. Ми допоможемо знайти вам найкращий спосіб розподілу майна та отримати професійну юридичну консультацію. Звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація