Поділ майна у цивільному шлюбі

"Ваш успіх - наша мета: звернувшись до нас, ви отримуєте індивідуальний підхід, що забезпечує швидке та ефективне вирішення ваших юридичних питань."

Григорʼєва Анастасія Дмитрівна
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз

Поділ майна у цивільному шлюбі

Час прочитання: 2 хв.

Інститут цивільного шлюбу в Україні набуває все більшої популярності, оскільки статистика розлучень між парами свідчить про те, що офіційний шлюб може бути не один раз за все життя.

Це призводить до того, що громадяни все частіше в повсякденному житті перестають реєструвати шлюб, однак спільно проживають між собою.

На практиці ж виникає питання, якщо вони розійдуться як поділити майно набуте ними за час цивільного шлюбу? В цьому і полягає актуальність розгляду обраної теми на сьогодні.

А тому у цій статті ми і розберем як можна здійснити поділ майна у цивільному шлюбі між громадянами, враховуючи нормативно-правові акти України.

Коли майно вважається спільно нажитим за час цивільного шлюбу?

Щоб дати відповідь на це питання слід звернутися до СКУ, а саме статті 74 в якій зазначено, якщо громадяни (жінка та чоловік) проживають разом однією сімʼєю, проте не перебувають в офіційно зареєстрованому шлюбі між собою, то майно, яке вони набули за час такого проживання належить їм на праві спільно сумісної власності.

До того ж факт спільного проживання між особами потрібно буде доводити в суді, якщо пара буде ділити майно в судовому порядку.

Проте є виняток, якщо особи не встановили інше регулювання такого майна у договорі між собою. На практиці це трапляється тоді, коли існує договір про поділ майна подружжя у цивільному шлюбі в якому і передбачений чіткий розподіл спільно нажитого майна.

Таким чином, громадяни можуть розподілити майно між собою як судовому порядку, так і позасудовому, що дає їм варіанти для мирного врегулювання правовідносин між собою.

Що підлягає поділу?

Розподілу між громадянами за період життя у цивільному шлюбі  підлягає майно, яке відповідає таким критеріям:

  • таке майно (рухоме або нерухоме) повинно бути придбане за час спільного життя пари;
  • або таке майно є результатом їхньої спільної праці (наприклад, чоловік та жінка ведуть разом домашнє господарство та мають з цього відповідний прибуток).

У разі якщо спільне майно не відповідає вищезгаданим критеріям, то воно вважається судом як таке, що не належить особам на праві спільної сумісної власності.

Тобто або роздільним, або із певними частками і підлягає поділу між особами, або воно дістанеться тільки його вже безпосередньому власнику.

Що не підлягає розподілу?

  • Майно, яке вважається особистими речами одного із осіб подружжя, що проживає у цивільному шлюбі (коштовні прикраси, одяг тощо);
  • Майно, яке особи набули або внаслідок спадкування, або в якості отримання подарунка;
  • Майно, яке особи набули до моменту спільного проживання між собою, тобто до цивільного шлюбу.

Якщо вам потрібно розподілити майно, яке було набутим за час існування цивільного шлюбу, то в такому випадку звертайтесь до фахівців своєї справи - юридичної компанії “Приходько та партнери”.

Наші юристи володіють багаторічним досвідом роботи у галузі сімейного права і знають як вести справи так, щоб ви завжди залишались задоволені результатом. А тому не зволікайте та звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація