ПОДІЛ МАЙНА ПРИ РОЗЛУЧЕННІ. ЩО ВАРТО ЗНАТИ?

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Керівник практики сімейного права

Експерт в галузі сімейного, цивільного, трудового права, права інтелектуальної власності.

Зв'язатися зараз

ПОДІЛ МАЙНА ПРИ РОЗЛУЧЕННІ. ЩО ВАРТО ЗНАТИ?

Час прочитання: 3 хв.

Поділ майна при розлученні є однією з найбільш складних і спірних частин всього процесу розлучення. У цій статті ми розглянемо як відбувається поділ майна при розлученні подружжя за українським законодавством та дамо відповідь на найпоширеніші питання, що виникають у даній тематиці.

В яких випадках можливий поділ майна подружжя?

Якщо інше не узгоджено між подружжям або не зазначено в шлюбному договорі, поділу підлягає лише майно, що належить подружжю на праві спільної сумісної власності.

Майно, що належить одному з подружжя на праві особистої приватної власності, не підлягає поділу між подружжям і не може бути предметом такого договору.

Крім того, майно, яке було набуте подружжям у шлюбі слід розрізняти за такими критеріями: подільне або неподільне, рухоме та нерухоме.

  • До неподільного майна можна віднести те, що в разі розподілу його на частини втрачає своє призначення. Це може бути - автомобіль, старовинна ваза або картина.
  • До подільного майна слід відносити все інше, що при поділу на частини не втрачає свого призначення. Наприклад, гроші та продукти харчування.
  •  До рухомого майна відносять те, що можна переміщувати вільно у просторі, без його пошкодження. Наприклад, побутова техніка, одяг тощо.
  • До нерухомого майна відносять земельні ділянки, квартири та приватні будинки тощо.

 

Як розділити нерухоме та рухоме майно? 

Розділ нерухомого та рухомого майна між колишнім подружжям відбувається на підставі рішення суду або угоди між сторонами. У разі відсутності домовленості між колишнім подружжям щодо поділу майна, справа може бути передана до суду.

Згідно з законодавством України нерухоме майно, що перебуває у спільній власності подружжя, може бути розділене між колишніми партнерами в різних пропорціях, залежно від умов власності. Проте, якщо один з подружжя вніс більшу частину коштів для придбання нерухомого майна, то він може вимагати компенсацію за свою частину. У такому випадку суд може вирішити, що один з партнерів зобов'язаний відшкодувати іншому партнеру певну суму грошей.

Поділ майна при розлученні

Рухоме майно зазвичай розподіляється на підставі угоди між колишніми подружжям або рішення суду. Також враховуються побажання кожного із подружжя, яке рухоме майно він хоче отримати. Таким чином, суд шукає компроміс в цьому питанні і остаточно вирішує, кому присудити ту, чи іншу частину рухомого майна.

 

Якщо ви маєте дітей?

При розлученні та розподілі майна за наявності дітей необхідно враховувати права на майно всіх членів сім'ї. Згідно з нормами розділу 14 СКУ, діти можуть бути самостійними власниками, співвласниками, а також мати право на власність, необхідну для їх навчання та розвитку.

У той же час, власність, яку нажили батьки дітей, визнається їх спільною власністю. Тому при розподілі майна при розлученні з дітьми окрема частка не виділяється для неповнолітніх дітей. Однак, суд зобов'язаний враховувати інтереси дітей та їхнє благополуччя, що проявляється у призначенні аліментів на дітей та у збільшенні частки майна того з колишнього подружжя, з ким проживатимуть діти.

У будь-якому випадку, якщо розподіл майна при розлученні з дітьми суперечливий, суд вирішує спірні питання та приймає рішення, з урахуванням думки представника органу опіки та піклування.

Якщо у вас виникли питання стосовно розподілу майна при розлученні, то не зволікайте та звертайтесь до наших кваліфікованих фахівців. Вони завжди готові надати вам якісну консультацію та допомогу в роз’ясненні цієї проблематики.

 

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація