Фото: Подати на Росію (РФ) до Європейського суду з прав людини

«Команда експертів на вашому боці!»

Мамедова Лілія Теймурівна
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-04

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз

Подати на Росію (РФ) до Європейського суду з прав людини

Час прочитання: 2 хв.

Європейський суд з прав людини (European Court of Human Rights) — міжнародний судовий орган, юрисдикція якого поширюється на всі держави-члени Ради Європи, що ратифікували Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод.

Зокрема, серед країн, що ратифікували Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод є і Україна, а тому громадяни України мають право на подання скарги до Європейського суду з прав людини (Далі – ЄСПЛ).

Відповідну конвенцію ратифікувала і росія (рф).

А тому, громадяни будь-якої країни, яка ратифікувала Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод мали право на подання скарги на дії росії (рф) до ЄСПЛ.

Чому «мали», а не мають право?

У звʼязку широкомасштабним вторгенням російських військ на територію України, Рада Європи прийняла рішення про виключення росії (рф) зі складу Ради Європи, що у свою чергу мало наслідком вихід росії (рф) з Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

А тому, 16 вересня 2022 року росія (рф) остаточно вийшли з Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Що робити, якщо воєнною агресією росії (рф) були порушені Ваші права і свободи, однак Ви не встигли подати скаргу на дії країни-агресора до ЄСПЛ?

Суддя ЄСПЛ від України Микола Гнатовський прокоментував вихід росії (рф) з Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод:

"Суд зберігає компетенцію розглядати заяви проти Російської Федерації щодо її дій або бездіяльності, які можуть становити порушення Конвенції, за умови якщо вони сталися до 16 вересня 2022 року".

Тобто, якщо Ваші права та свободи були порушені росією (рф) до дня виходу цієї країни з Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а саме до 16 вересня 2022 року, то ВИ МАЄТЕ ПРАВО ПОДАТИ ВІДПОВІДУ СКАРГУ НА ДІЇ росії (рф) ДО ЄСПЛ.

Однак, зараз постає інше питання, як подати скаргу на дії росії (рф) до ЄСПЛ, якщо строк на подання скарги, який складає чотири місяці був Вами пропущений?

Не зважаючи на це хочете отримати лист від Секретаріату ЄСПЛ з наступним змістом?

«Секретаріат отримав Ваше звернення. Вашій заяві було присвоєно вищевказаний номер, який потрібно зазначати в усіх подальших листах стосовно цієї заяви», що у своє чергу значить, що Ваша справа буде розглянута ЄСПЛ.

В цьому Вам допоможуть юристи компанії "Приходько та партнери", які доведуть Вашу справу до отримання остаточного позитивного рішення ЄСПЛ у Вашій справі проти країни-агресора росії (рф) за заподіяну Вам та Вашим близьким шкоду.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-04

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація