Податок на землю 2023 для юридичних осіб

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Податок на землю 2023 для юридичних осіб

Час прочитання: 3 хв.

Податкове право – одна з тем, в рамках якої клієнти звертаються до юристів. Воно є серед спеціалізації адвокатського бюро «Приходько та партнери». Тож розповімо в цьому контексті більш детально про таке питання як податок на землю для юридичних осіб. А також торкнемося того, що робити, якщо ви отримали податкове повідомлення-рішення. Ми допомагаємо своїм клієнтам у таких запитах якісно та ефективно.

Хто сплачує цей податок і чим регулюється таке питання?

Ст. 269 ПКУ визначає, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок та паїв, а також – користувачі. Ст. 287 зазначає, що вони сплачують цей податок з моменту, коли виникає право власності чи користування.

 

У 288 ст. ПКУ йдеться більш детально про орендну плату за землю державної і комунальної власності. Щодо особливостей такої оренди, то вона визначена ст. 16 Закону «Про оренду землі». Там розлого описано, яким є порядок укладення відповідного договору з органами місцевого самоврядування чи виконавчої влади.

Яким є розмір та ставки податку на землю?

Ставки податку диференційовані в залежності від того, де знаходиться ділянка. Також важливим фактором, котрий впливає на розмір, є нормативна оцінка ділянки або її відсутність. У п. 274.1 ПКУ, 274.2 ПКУ та 277.1 ПКУ встановлено те, якими є максимальні ставки податку. Перевищувати їх не можна. Однак нижчими такі ставки цілком можуть бути, якщо так вирішать органи місцевого самоврядування.

Приміром, коли йдеться про земельну ділянку (окрім комунальної та державної власності), яка знаходиться в межах чи поза межами населеного пункту, то при проведеній нормативній оцінці максимальна ставка податку складає 12%. А якщо ділянка знаходиться поза межами населеного пункту і її нормативну оцінку не проведено, податок не може перевищувати 5%.

Якщо вас цікавлять ставки по інших видах земель та детальніший розрахунок, юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» готові в консультаційному форматі відповісти на такі запитання.

Термін сплати земельного податку

Такий податок сплачується рівними частками щомісяця. Це відбувається за місцезнаходженням ділянки. Потрібно проводити оплату кожного місяця протягом 30 календарних днів, які настають за останнім календарним днем звітного місяця.

Що буде, якщо не сплатити податок?

Якщо не сплачувати вчасно податок на землю, ваша юридична особа може отримати податкове повідомлення-рішення (ППР). Той, хто отримує таке рішення, може його оскаржити до вищого органу ДПС. Це передбачено ст. 55 ПКУ.

 

Коли наша команда юристів пропонує вам послуги з правового супроводу таких питань, ми готові надати ДПС відповідні роз’яснення та сформулювати їх достатньо переконливим чином. Такий спосіб оскарження ППР називається адміністративним. Однак ще є судовий спосіб оскарження. І його доводиться застосовувати достатньо часто, коли ППР є безпідставним.

Коли ми звертаємося до суду, то грамотно складаємо позовну заяву та відстоюємо права клієнтів. Ми регулярно беремо участь у таких справах, тож знаємо ефективний алгоритм дій. Звертайтеся і отримуйте усі переваги від того, що ваші інтереси захищатиме команда з великим досвідом, котра спеціалізується на таких кейсах.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація