Податок на розкіш

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Податок на розкіш

Час прочитання: 3 хв.

До податку на розкіш належать деякі види податків на майно, ставки яких регламентуються органами місцевого самоврядування, якщо інше для конкретних випадків не передбачено чинним Податковим кодексом України. Кошти, котрі людина сплачує в рамках цього податку, скеровуються до місцевих бюджетів.

За що сплачується податок на розкіш та хто має його платити?

Умовно можна розподілити податок на розкіш на 2 великі групи:

  • транспортний податок (ст. 267 Податкового кодексу України);
  • податок на нерухоме майно, окрім земельної ділянки (ст. 266 Податкового кодексу України).

 

Цей податок сплачують власники дорогих та досить нових авто, якщо йдеться саме про транспортний податок. На вантажівки він не поширюється. Важливо також зважати на місяць випуску авто, якщо він теж вказаний у документах. Справа в тому, що податок передбачено для тих машин, котрим не виповнилося 5 років. Відповідно – у випадку, коли місяць відомий, термін сплати податку обчислюватиметься до того місяця, коли автівці буде 5 років.

Щодо податку на розкіш у випадку з нерухомістю, то залежить він від місцевих рад. На сплату податку виділяється 60 днів з того моменту, коли платник отримає відповідне повідомлення.

Коли ми говоримо про заповнення декларацій, вони стосуються випадків, де таке дороге майно перебуває на балансі передусім юридичних осіб. Щодо фізичних осіб, то податкова адміністрація здійснює розрахунок автоматично. Повідомлення стосовно сплати податку можна побачити в Електронному кабінеті.

Податок на розкіш в цифрах

Міністерство економіки України оприлюднює інформацію стосовно марок та моделей авто із зазначенням року випуску, об’єму циліндру та типу палива, котрі підпадають під транспортний податок. Такі дані оприлюднюються регулярно. Наприклад, у 2024 році в переліку є 225 моделей авто. Ставка податку на рік за один такий автомобіль – 25 тисяч гривень.

Транспортний податок платять власники машин до 5 років, вартість яких є вищою ніж 375 мінімальних зарплат. Кошти йдуть до місцевого бюджету. Що стосується нерухомості, то податок у 25 тисяч гривень на рік передбачено для квартир понад 300 квадратних метрів та будинків понад 500 квадратних метрів, котрими володіє один власник.

Вище йшлося про випадки, коли ставка податку є фіксованою. Однак є й ситуації, коли йдеться не про фіксовану ставку та значно менші суми. Це ситуації, коли один власник володіє квартирою від 60 квадратних метрів або будинком від 120 квадратних метрів. Тут ставку податку визначають органи місцевого самоврядування.

Якщо не сплачувати цей податок, то будуть правові й фінансові наслідки у вигляді пені. Тож краще виконувати свої податкові зобов’язання.

 

Чим ми можемо допомогти?

Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» надає своїм клієнтам різні види юридичної допомоги. Найбільш поширеними та часто запитуваними послугами є консультування та юридичний супровід. Щодо першого, то ми відповімо на всі ваші питання щодо теми податку на розкіш. Вам не доведеться самотужки розбиратися з законодавчими нормами. Щодо другого, то йдеться про супровід та представництво у взаємодії з уповноваженими державними органами. В цьому випадку мається на увазі ДПС.

Заповніть форму на нашому сайті і наш адвокат з Вами зв'яжеться найближчим часом та проконсультує щодо податку на розкіш.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація