Податки ФОП 2024

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Податки ФОП 2024

Час прочитання: 4 хв.

Фізичні особи-підприємці можуть обирати одну з двох систем оподаткування – загальну або спрощену. Ці системи відрізняються між собою у великій мірі. Тож недаремно переважна більшість підприємців має потребу в тому, аби фахові юристи надали роз’яснення на цю тему не в загальних рисах, а у відповідності до потреб саме їхнього бізнесу. Варто відзначити, що фахівці, здатні запропонувати такі послуги, працюють в нашому адвокатському бюро.

«Приходько та партнери» – це команда експертів, для якої податкове право є однією з базових галузей спеціалізації. Тож ми готові вам ефективно допомогти.

Що варто знати про відмінності систем оподаткування?

Отже, на спрощеній системі підприємець сплачує податки з сукупного доходу, а на загальній – з прибутку. Якщо прибутку немає, то ПДФО, котрий складає 18%, не сплачується. Окрім ПДФО, також передбачено військовий збір у розмірі 1,5% та ЄСВ, котрий дорівнює 22% від мінімальної зарплатні. Така мінімальна зарплатня в Україні з 1 січня цього року складає 7100 гривень, а з квітня вона складатиме 8000 гривень.

 

Коли йдеться про спрощену систему оподаткування, то тут конкретні розміри податків залежать від тієї групи, до якої належить підприємець. А доцільність вибору тієї чи іншої групи, свою чергою, залежить від КВЕД (класифікатора видів економічної діяльності) та специфіки роботи. Якщо ви тільки плануєте свій бізнес та перебуваєте в пошуку відповідей на питання, яку групу оподаткування обрати, буде доречно звернутися за консультацією до юристів, котрі спеціалізуються на цій темі. Це дасть можливість уникнути критичних помилок, котрі могли б коштувати подальших нервів та зусиль.

Яким є оподаткування на спрощеній системі для кожної з груп?

Отже, кожна з груп оподаткування має такі особливості:

  • ФОП І групи сплачують ЄСВ та єдиний податок, котрий складає 302,80 грн. ЄП не повинен бути більшим, аніж 10% від прожиткового мінімуму.
  • ФОП ІІ групи сплачують ЄСВ та ЄП у розмірі 1420 гривень на місяць. Це 20% від мінімальної заробітної плати, котра встановлена станом на 1 січня 2024 року.
  • ФОП ІІІ групи сплачують ЄСВ та 5% від доходу або 3% від доходу, якщо вони є платниками ПДВ.

Також важливо знати те, що ФОП на спрощеній системі мають своєрідні податкові пільги до кінця дії воєнного стану та ще протягом 12 місяців з моменту його завершення. Це стосується можливості не сплачувати ЄСВ за себе. Сплачувати його чи ні, ви вирішуєте самі. Просто варто розуміти, що у випадку несплати ці періоди діяльності, коли ви користуєтеся згаданою пільгою, не зарахуються вам до страхового стажу, котрий враховується під час призначення пенсії.

Яку звітність подають ФОП на спрощеній системі?

ФОП, котрі перебувають на єдиному податку та не мають найманих працівників, подають відповідну декларацію платника ЄП фізичної особи-підприємця. І та ІІ група звітуються за рік за формою F01034 не пізніше 60 календарних днів з моменту, коли сплинув рік. ФОП ІІІ групи звітують раз на квартал. Вони заповнюють та подають декларацію за формою F011033. Це потрібно робити не пізніше 40 календарних днів після останнього дня звітного кварталу. В річній декларації також заповнюється Додаток 1. Він є звітом по ЄСВ. І навіть якщо ви використовуєте пільги та не сплачуєте ЄСВ упродовж дії воєнного стану, цей додаток все одно потрібно заповнити.

 

Чим ми станемо для Вас корисними?

Адвокатське бюро «Приходько та партнери» надає широкий спектр послуг у контексті консультування та юридичного супроводу. Ми допоможемо вам:

  • зареєструвати ФОП;
  • обрати систему оподаткування;
  • запропонувати бухгалтерські послуги чи документальний супровід у юридичних питаннях у форматі аутсорсингу.

Така допомога значно спростить вам життя та дозволить не відволікатися на податкові та правові питання від своєї безпосередньої операційної діяльності в рамках ведення та розвитку бізнесу. Заповніть форму на нашому саійті для отримання консультації практикуючого адвоката з податкового права.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація