ПОДАТКОВЕ РЕЗИДЕНТСТВО: КУДИ ПЛАТИТИ ПОДАТКИ УКРАЇНЦЯМ ЗА КОРДОНОМ?

"Досконалість виконання у будь-якому аспекті вашого питання - наше кредо!"

Сіренко Микола Сергійович

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз

ПОДАТКОВЕ РЕЗИДЕНТСТВО: КУДИ ПЛАТИТИ ПОДАТКИ УКРАЇНЦЯМ ЗА КОРДОНОМ?

Час прочитання: 2 хв.

Міграція до інших країн раніше було звичайним для наших реалій, проте зараз після початку повномасштабного вторгнення російської федерації на території України, українці масово почали переїжджати. Окрім цього, українці, які залишилися на території України, почали розглядати варіанти ведення бізнесу закордоном, в тому числі, віддалено. Важливим в даному аспекті є питання сплати податків. Адже, якщо людина проживає та працює в Україні, відповідно сплачує податки на території України, виникає питання: як бути з податками за межами України? Так, для вирішення цього питання, нам необхідно звернутися до поняття «податкове резидентство».

Законодавче визначення наведеного поняття є в Податковому Кодексі. Відповідно до 14.1.213. резидентом є фізична особа, яка звісно проживає на території України, або особа, яка має місце проживання в іншій державі, має більш тісні особисті або економічні зв'язки (центр життєвих інтересів) в Україні. У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від'їзду) протягом періоду або періодів податкового року.

Для визначення країни в якій Ви будете податковим резидентом повинні братись до уваги таке – це перебування на території держави більше 183 днів і наявність центру життєвих інтересів – це поняття є дискреційним і нема чіткого законодавчого визначення, Ви повинні мати соціальні, економічні, сімейні зв’язки в країні резидентства, це може бути наявність купленої чи орендованої нерухомості, наявність чоловіка чи дружини, сім’ї на території тієї чи іншої держави, а також зайняття підприємницької діяльністю.

Проте можуть виникати підстави за яких обидві країни можуть визнавати Вас податковим резидентом, в такому випадку, фізична особа вважається резидентом України, якщо вона є громадянином України.

Але до уваги повинні братись й інші умови, ведення підприємницької діяльності на території тієї чи іншої держави, формат її здійснення, робота за трудовим договором, плани на майбутнє.

Але кожна ситуація різна в кожному випадку необхідно досліджувати обставини переїзду та плани на майбутнє кожної особи. Можливо для особи буде краще залишатись податковим резидентом України, або сплачувати податки за законодавством інших країн, разом з тим, необхідно пам’ятати про укладені договори про уникнення подвійного оподаткування між Україною та різними країнами світу.

Тому, кожну ситуація потрібно розглядати окремо, але в будь-якому разі ми зможемо знайти краще вирішення ситуації для Вас.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація