"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".
Керівник практики податкового права
Адвокат, керівник практики податкового права. Спеціалізується на вирішенні податкових спорів, захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві, фінансовому моніторингу.
Податкове повідомлення-рішення: як оскаржити?
Податкове повідомлення-рішення (далі – ППР) – це документ, котрий уповноважені представники Державної податкової служби спрямовують до платника податків, аби він сплатив певну суму, передбачену таким рішенням. ППР приймається тоді, коли, на думку податківців, є підстава для сплати податків. Разом з тим, сам платник податків може бути незгодним зі змістом ППР в цілому, або – тими розрахунками щодо суми податків, котрі були проведені. Якщо вам помилково нарахували податки або вказали їх невірну суму, доцільним варіантом реагування буде оскарження податкового повідомлення-рішення. Це можна робити як в адміністративний, так і в судовий спосіб. З обома варіантами вам можуть допомогти експерти з податкового права, котрі працюють в адвокатському бюро «Приходько та партнери».
Порядок направлення ППР та вимоги до нього
Це питання регулюється таким нормативно-правовим актом як Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків. Отже, цим порядком встановлено те, що ДПС складає та надсилає платникові податків ППР у наступних випадках:
- якщо у встановлені законодавством терміни він не подав податкову чи митну декларацію;
- якщо під час перевірки результатів діяльності, яку веде платник податків (окрім електронної перевірки), виявлено заниження чи завищення суми податкових зобов’язань;
- якщо відбулися порушення у веденні зовнішньоекономічної діяльності платника податків;
- якщо відбулися порушення у сплаті податків;
- якщо результатом митного контролю виявлено недостовірні дані у митних деклараціях;
- якщо виявлені помилки в обов’язкових реквізитах податкової накладної.
Також надсилання ППР є можливим в інших випадках, коли це передбачено чинним законодавством.
Щодо вимог до оформлення податкового повідомлення-рішення, то у ньому мають міститися наступні реквізити:
- сума зобов’язань, котрі потрібно сплатити, та підстава для їх нарахування;
- попередження стосовно необхідності складення і реєстрації в Єдиному реєстрі податкової накладної чи розрахунку коригування, або ж – виправлення помилок, котрі були виявлені у такому документі;
- граничні строки, котрі виділені для сплати зобов’язання чи коригування звітності;
- попередження щодо наслідків невиконання ППР у встановлений термін;
- граничні строки, котрі виділені для оскарження ППР.
Пропонуємо більш ретельно розглянути те, як відбувається оскарження ППР в адміністративний та судовий спосіб.
Адміністративне оскарження ППР
Адміністративний спосіб оскарження податкового повідомлення-рішення передбачає написання скарги до ДПС та подання супровідного пакету документів, котрий слугує доказовою базою стосовно необґрунтованості інформації у ППР.
Платник податків має 10-денний термін від дня отримання ППР, якщо хоче його оскаржити в адміністративний спосіб. Як бачите, законодавство передбачає доволі стислі строки.
Тож, аби скористатися ними грамотно, варто вчасно звернутися до фахівця, аби він встиг належним чином підготувати скаргу та допомогти вам зібрати саме такий пакет документів, котрий буде оптимальним і переконливим для податківців.
Згідно з нормами Податкового кодексу, скарга може бути подана в паперовому чи електронному вигляді. Представникам ДПС чинне законодавство виділяє 20-денний термін для розгляду скарги. Його обчислення починається з дня, наступного за днем її отримання.
Дуже важливо, аби спрямування скарги до ДПС супроводжували професійні знавці податкового права. Так ви будете певні в тому, що вони усе роблять належним чином, маючи достатню компетентність. У команді адвокатського бюро «Приходько та партнери» такі фахівці є, оскільки царина податкового права належить до ключових сфер нашої спеціалізації.
За результатами розгляду скарги може бути прийнято рішення про її задоволення та скасування ППР або ж – залишення ППР без змін. У другому випадку ви можете продовжити відстоювати свої права та законні інтереси у судовій інстанції.
Судовий спосіб оскарження ППР
Для того, аби оскаржити податкове повідомлення-рішення через суд, законодавство виділяє 1095 днів з того моменту, коли документ був отриманий. Проте, не слід відкладати так надовго процес оскарження, адже накопичуватимуться санкції за несплату податків, а кількість проблем лише більшатиме. Тож слід звернутися до адміністративного суду з метою оскарження ППР, зі змістом якого ви незгідні. А професійна юридична підтримка стане у цьому дуже доречною.
Адміністративний та судовий способи оскарження ППР належать до компетенції нашої команди фахівців. Тому ми можемо вам допомогти справді ефективно і дієво. Не накопичуйте проблеми у взаємодії з Державною фіскальною службою. Звертайтеся – і ми допоможемо їх вирішити.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Керівник практики податкового права
Адвокат, керівник практики податкового права. Спеціалізується на вирішенні податкових спорів, захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві, фінансовому моніторингу.
Кейси по темі статті:
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня