ПОДАТКОВЕ ПЛАНУВАННЯ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ПОДАТКОВЕ ПЛАНУВАННЯ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

Час прочитання: 2 хв.

 Ситуація останніх днів тривожить майже кожного українця. Адже таких суворих заходів карантину не пам'ятає навіть найстарше населення. Кожного дня доводиться чути тривожну інформацію з засобів масової інформації. Але такі заходи найбільше позначається на малому та середньому бізнесу. Підприємці, які закупили товар, змушені платити орендну плату за приміщення та сплачувати податки. Та як діяти в умовах карантину? Якщо з реалізацією товару та орендою можна якось розв'язувати питання, то податкові зобов'язання потребують більшої уваги.

 Отже, податкове планування — це діяльність, яка дозволяє розробити порядок сплати податкових платежів, з метою ефективного використання коштів підприємства.

 Податкове планування в умовах карантину гостро стоїть у підприємців та малих підприємств, адже в цей період доходу може не бути, а податкові зобов'язання ніхто не скасовував. 

 З метою зменшити податковий тиск на підприємців в умовах карантину, Верховна Рада України 17 березня 2020 року ухвалила Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)». 

 Що це означає та як це вплине на сплату податків?

  • По-перше, Законом передбачено відтермінування на 3 місяці обов'язкове введення РРО для всіх підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування.
  • По-друге, за два місяці (березень та квітень) підприємці звільняються від сплати Єдиного соціального внеску за себе. Це стосується також і тих осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.
  • По-третє, встановлено заборону на проведення ряду перевірок, а саме забороняється проводити перевірки правильності нарахування та обчислення ЄСВ
  • По-четверте, річну декларацію про майновий стан та доходи можна подати до 01 липня 2020 року.
  • По-п'яте, звільнено від сплати орендної плати за землю та податку за нерухоме майно.

 В загальному, запровадження карантину можна прирівняти до форс-мажорних обставин, які звільняють сторони правовідносин від відповідальності за невиконання зобов'язань.

 Отже, в період карантину, підприємці мають певні податкові канікули, які передбачені законодавством. При плануванні сплати податків варто пам'ятати, що при їх виплаті можна використовувати кабінет платника податків та оплачувати основні платежі через онлайн банкінг, для того, щоб зайвий раз не виходити з дому. Майже всі державні організації в цей період надають консультації в телефонному режимі або за допомогою електронної пошти. В кабінеті платника податків також є функція листування з органами ДФС, де можна поставити питання по сплаті конкретного зобов'язання та в найкоротший термін отримати відповідь.

 Тому, сплатити податки можна або за допомогою інтернет-сервісів, або вже після закінчення обмежувальних заходів. Санкції за невчасну сплату застосовувати не будуть.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація