Податкова реформа: адміністрування-2019

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+380 (73) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

Податкова реформа: адміністрування-2019

Час прочитання: 2 хв.

В продовження обговорення «податкових» нововведень – 2019 розглянемо, які зміни з 01.01.2019 р очікуються в порядку адміністрування податків.
Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо поліпшення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23.11.2018 р № 2628-VIII.

Відмова від ПДВ-пільг. У п. 30.4 ПКУ, яким установлено право платника відмовитися від податкових пільг, тепер прописали, що ця норма не поширюється на ПДВ-пільги. Тобто від ПДВ-пільг відмовитися не можна. Власне кажучи, на цьому і раніше наполягали податківці. Єдине – в ПКУ передбачено право платника ПДВ відмовитися від «вугільної» пільги (п. 45 підрозд. 2 розд. XX ПКУ).

Первинні документи при ліквідації платника податків. У п. 44.3 ПКУ додали новий абзац, який стосується зберігання первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, інших документів, пов’язаних з обчисленням податків та зборів, при ліквідації платника податків. Так ось, в разі ліквідації підприємства вищезгадані документи за період не менш як 1095 днів, що передують даті ліквідації, повинні передаватися в архів.

Документи і інформація, необхідна для здійснення податкового контролю за трансферним ціноутворенням відповідно до ст. 39 ПКУ, у разі ліквідації повинні передаватися в архів за період не менше 2555 днів.

Терміни подачі скарги для адміністративного оскарження. Раніше на подачу скарги відводилося 10 календарних днів, наступних за днем ​​отримання платником податків податкового повідомлення-рішення (ППР) або іншого рішення контролюючого органу. З 01.01.2019 р цей термін становитиме 10 робочих днів (п. 56.3 ПКУ). Очевидно, що новий термін в 10 робочих днів повинен стосуватися і оскарження рішень про блокування податкових накладних.

Терміни подачі заперечень за результатами перевірки. Тут термін з 5 робочих днів, наступних за днем ​​отримання акта перевірки, замінили на 10 робочих днів (п. 86.7 ПКУ).

Терміни прийняття контролюючим органом НУР. З 01.01.2019 р НУР буде прийматися контролюючим органом протягом 15 робочих днів (раніше було – 10 робочих днів) з дня, наступного за днем ​​вручення платнику акта перевірки (п. 86.8 ПКУ).

Пеня при «самовиправлення». Розставлені крапки над «і» в питанні нарахування пені при «самовиправлення» (т. Е. Коли ми самостійно виправляємо помилки в податковій звітності та на підставі п. 50.1 ПКУ подаємо УР або уточнюючу декларацію). Справа в тому, що фіскали стали стверджувати, що після закінчення 90-денного терміну пеня нараховується з наступного дня після граничного строку сплати зобов’язань (т. Е. З 1-го дня). Тепер це питання вирішене. Завдяки внесеним до пп. 129.1 і 129.4 ПКУ змін чітко встановлено, що при «самовиправлення» нарахування пені здійснюється за кожен день прострочення сплати починаючи з 91-го календарного дня (з 271-го календарного дня в разі «самовиправлення» відповідно до п.п. 39.5.4 ПКУ), наступного за граничним терміном сплати податкового зобов’язання та закінчуючи днем ​​погашення зобов’язань (включно).

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація