Фото: Податківці відмовили у врахуванні Таблиці даних. Що робити в цьому випадку?

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

Податківці відмовили у врахуванні Таблиці даних. Що робити в цьому випадку?

Час прочитання: 2 хв.

З будь-якими контролю чим організми можуть виникати непорозуміння та інші ситуації, що потребують спеціальних правових знань. Податкові органи не є виключенням. Адже при подачі звітів не завжди все проходить без нюансів. Одним з яких є неврахування Таблиці даних. 

При не врахуванні податківцями Таблиці даних у платника постає питання що роботи та в якому напрямку рухатися далі. Відповідь на це питання можна знайти  п. 12 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 р. №1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Відповідно до зазначеного НПА після отримання Таблиці даних рішення про її врахування або неврахування приймає Комісія регіонального рівня.

Строк 

Комісія має п'ять днів з моменту отримання Таблиці даних для того, щоб врахувати її або не врахувати.

Якщо за результатами розгляду Таблиці даних буде прийнято рішення про її не врахування, то згідно з п. 17 Порядку, який вище зазначений, таке рішення повинно бути належним чином обґрунтованим. Тобто, податківці повинні детально пояснити причини з яких вони не врахували Таблицю даних.

Основні причини відмови у врахуванні Таблиці даних

  1. Неправильне або некоректне заповнення Таблиці даних
  2. Таблиця подана без пояснення до неї або таке пояснення є не повним, тобто без зазначення всіх вихідних даних, які необхідні.

Варто розуміти, що при заповненні таблиці потрібно керуватися Порядком та за потреби користуватися бухгалтерськими послугами та допомогою спеціалістів.

Що робити якщо Таблицю даних не враховано?

Це питання можна вирішити два способами.

  • По-перше, необхідно детально проаналізувати рішення про причини не врахування Таблиці. З нього можна буде зрозуміти, які помилки допущено та усунути їх. Після виправлення Таблиці даних її можна повторно подати на розгляд до Регіональної комісії.
  • По-друге, якщо є підстави вважати, що рішення про відмову у врахуванні Таблиці даних є неправомірним його можна оскаржити в адміністративному або судовому порядку. Для цього потрібно підготувати аргументи та докази, які будуть підтверджувати те, що прийняте рішення податківцями є неправомірним.

Отже, незважаючи на те, який спосіб вирішення питання Ви не обрали, варто пам'ятати, що допомога фахівця з бухгалтерського обліку та звітності зайвою не буде. Адже саме фахівець може вказати на всі нюанси та за потреби допомогти заповнити Таблицю даних правильно, та щоб вона була врахована податковими органами. 

 

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація