ПН та РК – розблоковано: у якому періоді відобразити ПЗ та ПК?

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

ПН та РК – розблоковано: у якому періоді відобразити ПЗ та ПК?

Час прочитання: 2 хв.

Блокування податкових накладних створює чимало проблем для суб'єктів господарювання. Але після їх успішного розблокування виникає безліч питань, що стосуються відображення ПЗ та ПК, а саме у якому звітному періоді їх потрібно відображати.

Для цього необхідно користуватися роз'ясненнями фіскальних органів, а також вимогами законодавства.

Варто наголосити, що дане питання регулюється ст. 192 ПКУ. А також, потрібно враховувати вимоги п. 201.10 ПКУ, відповідно до якого поки ПН не зареєстрована або не розблокована, то продавець відображати ПК не може.

До надання відповіді на це питання на ситуацію потрібно дивитися з позиції як покупця так і продавця.

Розблоковані ПН та РК продавця

У цьому випадку потрібно виходити з того, що  податкова накладна буде включена до декларації у періоді її складення, незалежно від блокування чи реєстрації в ЄРПН. Тобто, якщо  реєстрація вчасна, то її потрібно відобразити у періоді складання -  після розблокування. У випадку несвоєчасної реєстрації -  у періоді направлення на реєстрацію такого РК.

Розблоковані ПН та РК покупця

Якщо дивитися на ситуацію з боку покупця, то відображення розблокованої ПН та РК покупець включає до податкового кредиту у період лише після розблокування й у періоді розблокування або у найближчій декларації, яка буде подаватися.

Щодо строків

Податкову накладну (ПН) або розрахунок коригування (РК) можна включати до податкового кредиту протягом 365 днів із дня, коли ПН/РК була складена. Але варто зауважити, що  у випадку блокування ПН/РК та на час дії воєнного стану цей строк призупинений.

Приклад

Для прикладу складена податкова накладна в листопаді була направлена на реєстрацію в грудні, але була заблокована. Її розблокування відбулося в січні. Відповідно до вимог законодавства право включити до податкового кредиту виникне в періоді розблокування, тобто у січні,  або у найближчій неподаній декларації. Хоча окремі податківці не беруть до уваги норму щодо відображення в найближчій неподані декларації.

Але не варто забувати, що ніхто не скасовував правила п. 198, тобто можна включити в поточній або далі, протягом 365 календарних днів, з дати укладення такої податкової накладної чи РК. Це не означає, що потрібно обов'язково відображати у найближчій декларації, головне не пізніше ніж через 365 днів після розблокування.

Рекомендації

Якщо маєте сумніви в якому періоді відображати ПЗ та ПК після розблокування ПН/РК, то проконсультуйтеся з фахівцями з податкового права, оскільки лише з їх допомогою можна правильно подати податкову звітність та уникнути штрафних санкцій.

Своєчасна правова допомога - запорука успіху.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація