ПМЖ ПО ІНВЕСТИЦІЯМ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ПМЖ ПО ІНВЕСТИЦІЯМ

Час прочитання: 3 хв.

Одна із підстав для особи без громадянства чи  іноземця отримати  посвідку на постійне проживання в Україні - це  іноземна  інвестиція  в економіку України іноземною конвертованою валютою на суму не менше ста тисяч доларів США.

Дозвіл на імміграцію надається в межах квоти імміграції, згідно зі статтею 4 Закону України «Про імміграцію».

Відповіді на питання, які виникають при здійсненні інвестиції в Україну:

Яким чином іноземець чи особа без громадянства має здійснити іноземну інвестицію?

Щоб оптимально здійснити іноземну інвестицію в економіку України - треба створити та зареєструвати юридичну особу  відповідно до законодавства України. Або ж внести частку до статутного капіталу вже діючого підприємства.

В якій валюті здійснюється іноземна інвестиція?

Інвестувати можна в іноземній валюті, що визнається конвертованою Національним 
банком України, до найбільш поширених належать долар США та євро.

Гривня для інвестиції не підійде. Оскільки згідно ЗУ «Про імміграцію» мова йдеться саме про іноземну конвертовану валюту. Те саме стосується й інших форм інвестування. Акції і корпоративні права - хоч і кваліфікуються як інвестиція, але не є підставою для отримання посвідки.

Задля здійснення в подальшому інвестиції, іноземцеві чи особі без громадянства потрібно відкрити інвестиційний рахунок у банку в Україні. Відкриття такого типу рахунків регулює Інструкція, що  затверджена Постановою Правління Національного банку України

Яким чином на практиці здійснюються іноземні інвестиції? І чим це підтверджується?

Згідно з п. 1 постанови Правління НБУ «Про затвердження Класифікатора іноземних валют» конвертовані валюти - це ті, які широко використовуються для здійснення платежів за міжнародними операціями та валюти країн - членів Європейського Союзу (долар США, євро, злотий, єна, фунт стерлінгів, чеська крона тощо).

Тобто нерезидент повинен здійснити інвестицію у грошовому вигляді у іноземній валюті, що буде еквівалентно не менш ніж 100 тисяч доларів США (відповідно до офіційного курсу НБУ на день здійснення інвестиції).

Хоча законодавство скасувало обов’язкову державну реєстрацію іноземних інвестицій  всеодно необхідно отримати довідку від банку про надходження коштів.

Банки та їх відокремлені підрозділи (відділення,представництва, філії) видають особі без громадянства або іноземцеві довідку про надходження іноземної інвестиції в економіку України.

Довідка містить інформацію про надходження інвестиції  на відповідний рахунок у вигляді іноземної конвертованої валюти (внесеної особою без громадянства або іноземцем), сумою від ста тис. доларів США. Інвестиція повинна бути внесена в економіку України. Підписують довідку керівник банку (або його відокремлений підрозділ: філія, відділення, представництво). Також має бути зазначена дата видачі та номер. Завіряється довідка печаткою і діє протягом шести місяців з моменту видачі.

Термін розгляду заяви про  дозвіл  на  імміграцію не може перевищувати одного року з дати її подання.

Чи є покупка житла в України інвестицією, яка дає право на отримання постійної посвідки?

Іноземні громадяни, які хочуть отримати ПМЖ на підставі інвестицій, помилково рахують, що покупка житла на території України на суму від 100 тисяч доларів США дає право на отримання ПМЖ.

Однак це не так. По скільки покупка квартири – це вкладення грошей для особистих потреб, що не направлено на розвиток економіки держави, таке вкладення не буде рахуватися інвестицією, а значить - не дасть права на отримання постійної посвідки.

Для того щоб без проблем здійснити інвестицію і отримати постійну посвідку на проживання  і бути впевненим в позитивному рішенню міграційної служби, радимо всім бажаючим звернутися до фахівців міграційного відділу юридичної компанії «Приходько та Партнери» для консультації та підготовки всіх документів.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація