ПЛАН ДІЙ, ЯКЩО НА ПІДПРИЄМСТВО ПРИЙШЛИ З ОБШУКОМ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ПЛАН ДІЙ, ЯКЩО НА ПІДПРИЄМСТВО ПРИЙШЛИ З ОБШУКОМ

Час прочитання: 2 хв.

 Сучасні реалії бізнес діяльності супроводжується досить значним інтересом з боку правоохоронних органів. Однією з найбільш частих дій правоохоронців є обшук. Обшук відповідно до статті 234 КПК проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Використання заходів примусу виступає як однин з найбільш результативних способів боротьби зі злочинністю.

 З одного боку, вони істотно обмежують права і законні інтереси особи, а з іншого – необхідно розуміти, що лише такі обмеження допоможуть повно і всебічно розкрити злочин. Проте, обшук як міра кримінально-процесуального примусу значно обмежує проголошені Конституцією України право на особисту недоторканність і право на недоторканність житла. Тому наводимо першочерговий план дій якщо на Ваше підприємство прийшли правоохоронці.

  •  Обов’язково заявіть усне клопотання, що Ви бажаєте користуватися допомогою адвоката.
  •  Встановити особу правоохоронців, а також з якою метою: для цього потрібно попросити пред’явити службові посвідчення, звірити фотографії з особами, які їх пред’явили.
  •  Визначити чи є серед цих осіб прокурор або слідчий.
  •  Необхідно встановити на підставі якого документа діють правоохоронці. Це повинна бути ухвала слідчого судді. Необхідно оглянути наданий документ, який повинен містити інформацію про те де він складений, дата складання, хто слідчий суддя, відомості про прокурора, слідчого, а також коротка фабула кримінального провадження, правова кваліфікація правопорушення, також місце де буде проводитись обшук, що конкретно будуть відшукувати. Якщо дане приміщення має власника, то відшукування повинне проводитись за участі володільця або користувача.
  •  Звірити чи правильно вказана адреса в ухвалі за яким прибули правоохоронці. На практиці буває так, номер будинку фактично не відповідає тому, що зазначений в ухвалі. Це є підставою для того, щоб відмовити правоохоронцям в допуску до приміщення.
  •  Якщо до Вас прибули особи, які будуть проводити обшук і вони не зазначені в ухвалі слідчого судді, то ці особи повинні підтвердити свої повноваження певними процесуальними документами.
  •  Після того, як Ви все перевірили і обшук розпочався, Вам необхідно відповідно до статті 107 КПК зробити заяву про те, що Ви бажаєте, щоб дана слідча дія повністю фіксувалася на відеозапис. Фіксація є дієвим засобом на сьогодні для захисту прав та інтересів особи, які можуть бути порушені під час обшуку. Якщо слідчий відмовить виконати цю вимогу, то докази які будуть здобуті під час обшуку можуть в подальшому судом визнані недопустимими. Крім того, інші докази на їх основі теж визнаються недопустимими (теорія плодів отруйного дерева).

 Якщо у Вас виникли запитання – звертайтеся до юридичної компанії «Приходько та партнери» - ми вирішимо Ваші проблеми.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація