Пільговий викуп фермерської землі

"Нам не важливо, на чиєму боці влада, а важливо, на чиєму боці закон."

Перепельченко Анатолій Олександрович
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

Пільговий викуп фермерської землі

Час прочитання: 2 хв.

З липня 2021 року запрацював ринок землі. Серед іншого законодавець також дозволив викупляти фермерську землю, що перебуває у постійному користуванні, довічному успадкованому володінні чи в переоформленій оренді.

Хоч право викупу надане, на практиці все одно виникають додаткові питання, які підлягають більш детальному роз’ясненню.

Хто має право на пільговий викуп фермерської землі?

Безсумнівно таким правом наділені громадяни, що у свій час, отримали в постійне користування, довічне успадковане володіння земельні ділянки для ведення фермерського (селянського) господарства.

При цьому, викупити фермерську землю комунальної (державної) власності також можуть спадкоємці громадян, яким належало право постійного користування або право довічного успадкованого володіння.

Тут, одразу слід зазначити, що державна реєстрація права постійного користування за спадкоємцем не є обов’язковою умовою для викупу земельної ділянки.

Поширеними є випадки переоформлення на юридичну особу в оренду фермерської землі, що надавалася засновнику у постійне користування для створення фермерського господарства. У такому разі, право на викуп земельної ділянки мають юридичні особи.
Єдиною вимогою є те, що таке переоформлення було здійснено до 2010 року.

Як викупити землю з постійного користування?

Для пільгового викупу землі необхідно звернутися до місцевої ради із заявою про намір викупу фермерської землі.

У такій доцільно вказати місце розташування земельної ділянки, її цільове призначення, розміри та площу. Одночасно із заявою необхідно подати копію державного акта на право постійного користування (довічного успадкованого володіння), витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку, витяг із документації про нормативну грошову оцінку ділянки та проект договору викупу земельної ділянки.

Подана заява розглядається на пленарному засіданні ради, за результатами якого приймається рішення про викуп земельної ділянки та укладання договору купівлі-продажу (викупу) такої.

За якою ціною можна викупити фермерську землю?

Тут, законодавець, захищаючи інтереси користувачів визначив, що викуп земельної ділянки здійснюється за ціною, що дорівнює її нормативній грошовій оцінці. При цьому, плата за договором викупу земельної ділянки може бути розстрочена на 10 років. У такому, разі право власності на землю переходить до громадянина після сплати першого платежу.

Разом з тим, на практиці, досить часто місцеві ОТГ просять здійснювати оплату за договором у повному обсязі одним платежем.

Якою загальною площею можна викупити фермерську землю?

При пільговому викупі землі слід пам’ятати, що до 2024 року діє обмеження в 100 га загальної площі земельних ділянок с-г призначення, що можуть перебувати у власності громадян України.

У підсумку слід вказати, що право викупу фермерської землі надане, однак у практичній реалізації процедури викупу земельної ділянки нерідко трапляються додаткові перешкоди (такі як не переоформлення землі у комунальну власність чи встановлення обмежень у користуванні землею), які необхідно вирішувати за професійної підтримки юристів.

У зв’язку з цим, спеціалісти юридичної компанії «Приходько та Партнери» готові надати професійний супровід викупу фермерської землі.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація