Фото: Пільгова пенсія: Список 1

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз

Пільгова пенсія: Список 1

Час прочитання: 3 хв.

Пільгова пенсія належить до питань, з якими клієнти адвокатського бюро «Приходько та партнери» часто звертаються за юридичною підтримкою. Працюючи в цих темах регулярно, ми добре знаємо, якими є поширені проблеми у царині пенсійного права, та використовуємо усі наявні юридичні інструменти для якісного представництва інтересів своїх клієнтів. Отже, торкнемося питання пільгової пенсії за Списком 1. Йдеться про працівників, котрі працювали у шкідливих та особливо шкідливих умовах праці.

Яким чином законодавство регулює цю тему?

Пункт 1 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» деталізовано регламентує підстави, за якими призначається пенсія на пільгових умовах за Списком 1. Йдеться про наявність передбаченого цим законом віку та стажу, а також – відповідної атестації робочих місць.

 

Ще одним нормативно-правовим актом, котрий регулює це питання, є Закон «Про пенсійне забезпечення». А саме – тут ми говоримо про пункт «а» статті 13 цього Закону. Там також регламентований порядок призначення пенсії на пільгових умовах за Списком 1.

З якою проблемою стикаються пенсіонери?

На сьогодні існує колізія між двома згаданими нормативно-правовими актами у питанні віку, в якому призначається пенсія на пільгових умовах за Списком 1 для жінок. Так, Закон №1788-XII фіксує вік у 45 років, а Закон №1058-IV закріплює вік у 50 років.

У такому випадку варто звертатися до практики Конституційного Суду України та орієнтуватися на те, що говорить цей орган конституційної юрисдикції у своїх рішеннях. Отже, Рішення КСУ від 23 січня 2020 року № 1-р/2020 визнало статтю 13, частину 2 статті 14 та пункти «б» – «г» статті 54 Закону «Про пенсійне забезпечення» у нинішній редакції такими, що не відповідають Конституції. Фраза «у нинішній редакції» тут є невипадковою, адже у згадані статті були внесені зміни Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» у 2015 році.

Якщо підсумувати все описане вище коротко, то рішення Конституційного Суду є на боці пенсіонерок, котрі прагнуть вийти на пільгову пенсію за Списком 1 у 45 років, якщо вимога до стажу та атестації робочих місць теж дотримана. Разом з тим, Пенсійний фонд традиційно має іншу позицію з цього питання та у переважній більшості випадків користується згаданою правовою колізією, відмовляючи жінкам у призначенні пенсії до досягнення 50-річного віку.

Як діяти, аби відстояти свої права?

Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, це не означає, що варто опускати руки та приймати позицію ПФУ, котра у таких випадках суперечить чинному законодавству. Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» регулярно веде супровід подібних справ та добре знає, як у них допомогти клієнтам. У нас є налагоджені алгоритми роботи у таких кейсах, тож ми вміємо працювати на якісний та передбачуваний результат.

 

Ми представимо ваші інтереси у судовій інстанції та зможемо досягнути того, щоб ваші права дотримувалися. Також це стосується не лише ситуацій, коли ПФУ відмовляє у призначенні пенсії через відсутність 50-річного віку, а й інших випадків. Наприклад, йдеться про відмову в призначенні пенсії, яку представники ПФ мотивують відсутністю атестації робочих місць або уточнюючих довідок. Ми ретельно перевіряємо, які саме періоди не є зарахованими, зіставляємо довідки та записи у трудовій книжці, а вже після цього плануємо подальші дії.

Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» докладе усіх необхідних зусиль у правовому полі, аби відстояти ваші права та законні інтереси. Наші юристи мають практичний досвід у перерахунку пенсій різних категорій, тож заповінть форму на сайті і наш юрист Вам зателефонує найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація