Підтвердження трудового стажу в судовому порядку

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз

Підтвердження трудового стажу в судовому порядку

Час прочитання: 3 хв.

Коли настає час виходити на пенсію, майбутній пенсіонер починає більш активно взаємодіяти з представниками ПФУ, надаючи всі необхідні документи. Значна кількість людей, до власного подиву, виявляє те, що чиновники Пенсійного Фонду часто займають сторону не на користь пенсіонера та створюють штучні ускладнення в оформленні відповідного забезпечення.

Наприклад, у деяких випадках це можуть бути претензії щодо того, що записи у трудовій книжці начебто зроблені нечітко. Або ж – бувають ситуації, коли стаж, який має бути зарахований на пільгових умовах, не зараховують за таким принципом, попри наявність усіх необхідних для цього підстав.

Одним словом, проблем та ускладнень може бути багато. У переважній більшості таких ситуацій потрібна допомога хороших юристів, починаючи з консультування та закінчуючи супроводом справи у суді. Саме такі фахівці є в команді адвокатського бюро «Приходько та партнери».

Що варто знати про підтвердження трудового стажу?

Згідно із статтею 62 Закону України № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року, ключовим документом, котрий підтверджує стаж роботи, слугує трудова книжка.

Наявність трудового стажу для подальшого призначення пенсії встановлюють органи Пенсійного фонду, приймаючи відповідне рішення. Якщо особа, яка звернулася, незгідна з цим рішенням, то його можна оскаржити у встановленому законом порядку. Оскарження відбувається в рамках адміністративного провадження.

 

Пенсійний фонд відмовляє у призначенні пенсії через неврахування стажу: що робити?

Отже, звертаючись до суду, варто просити:

  • скасувати рішення стосовно відмови у призначенні пенсії;
  • визнати протиправними дії органу ПФ щодо відмови зарахувати стаж роботи до трудового/страхового стажу;
  • зарахувати відповідний стаж.

Саме так формуються вимоги, з якими особа звертається до судової інстанції.

Що потрібно знати про пакет документів для підтвердження стажу?

Стосовно документального підтвердження стажу та оскарження рішень і дій ПФУ в судовому порядку варто знати наступне:

  • суд буде розглядати лише ті документи, які були надані до заяви про призначення пенсії;
  • документам, котрі не були надані особою органу ПФ при поданні заяви про призначення пенсії, суд не буде надавати оцінку.

Перелічені принципи пов’язані з тим, що на суд не покладено обов’язку досліджувати ті документи, які не досліджував Пенсійний фонд. Саме тому раціональним рішенням для пенсіонера стає вибір послуги юридичного супроводу його взаємодії з Пенсійним фондом ще від початку. Ми одразу орієнтуємо вас стосовно того, які документи потрібно подати до цієї установи, аби мінімізувати ризик відмови у зарахуванні стажу.

 

Особливості адміністративного судочинства у таких справах?

Позовна заява подається до адміністративного суду із урахуванням правил територіальної підсудності. Вам потрібно буде сплатити судовий збір у розмірі 0,4 відсотка від встановленого на 1 січня календарного року подання заяви. Деякі категорії осіб звільнені від сплати судового збору.

Коли юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» консультують своїх клієнтів на ці теми, ми даємо більш детальні відповіді на такі питання, опираючись на обставини кожної конкретної ситуації, з якою до нас звертаються. Заручившись професійною підтримкою, ви отримуєте нагоду вирішити значимі для себе юридичні питання швидко та ефективно, не затрачаючи на це зайвий час, нерви та зусилля.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація